Arctic W1-3D test uchwytu na monitor
Uchwyty do monitora pozwalają zaoszczędzić dużo miejsca na biurku. W dzisiejszym teście weźmiemy na warsztat produkt szwajcarskiego producenta akcesoriów do komputera – Arctic. Zapraszamy!
Arctic W1-3D – montaż i nasze wrażenia z użytkowania
Przed przystąpienie do instalacji musimy wybrać odpowiednie wkręty – przystosowane do naszego typu ściany. Kolejnym etapem jest odpowiednie nawiercenie otworów i przykręcenie podstawy uchwytu. Radzimy zrobić kilka przymiarek by wiedzieć jak będzie ustawiony monitor po zamontowaniu. Warto się tutaj sugerować instrukcją obsługi która dokładnie informuje jakie rozmieszczenie dla danego typu ściany.
Po przykręceniu podstawki musimy wkręcić ramię uchwytu do monitora. Tutaj również zalecamy korzystać z instrukcji obsługi. Następnie odkręcamy starą podstawkę monitora i wkładamy ramię na element który przykręciliśmy w pierwszym etapie. Jeżeli z jakichś powodów położenie nas nie satysfakcjonuje zawsze możemy użyć dodatkowego ramienia, które nieco zmieni pozycję monitora.
Testowany uchwyt umożliwia uporządkowanie okablowania. Warto z niego skorzystać. Na samym końcu nakładamy plastikowe zaślepki na wszystkie ramienia.
Musimy przyznać, że uchwyt Arctic W1-3D wywarł na nas bardzo dobre wrażenie. Nie bez powodu w jego nazwie znalazł się człon „3D”. Uchwyt umożliwia bowiem regulację położenia monitora w każdym wymiarze. Jeśli mamy taki kaprys możemy nawet obrócić monitor o 180 stopni korzystać odwrotnie z monitora. Ponadto wbudowany siłownik pozwala regulować pozycję monitora na osi Y nawet o kilkanaście centymetrów. Chcieliśmy jeszcze tutaj wspomnieć o różnicach w specyfikacji. Witryna firmy Arctic podaje, że wspierana jest nawet przekątna 38„. Tymczasem pudełko podaje „zaledwie” 32″. Jest to o tyle problematyczne, że istnieją.. 34″ monitory, które w dodatku cieszą się niemałą popularnością. Jeśli jednak posiadamy taki monitor i nie przekroczymy dopuszczalnej wagi, wszystko powinno być w porządku.
Spis treści: Arctic W1-3D test uchwytu na monitor
A JAKA JEST MAKSYMALNY WYSIĘG OD ŚCIANY?