Cougar 550M – test myszki dla graczy!
Plusy
+ wygodna
+ brak jittera, akceleracji wstecznej itp.
+ programowalne podświetlenie
Minusy
W wielu tanich myszkach producenci tnąc koszty stosują niskiej jakości elektronikę oraz kiepski sensor. Przez co taka myszka może się „gubić” w mniej sprzyjających warunkach. Często takie myszki mają też niskiej jakości przewody, które często przestają łączyć tuż przy wyjściu z myszki. W większości przypadków oznacza to konieczność wyrzucenia „gryzonia” do kosza, ponieważ taką usterkę bardzo ciężko naprawić. Droższe myszki zazwyczaj są wykonane z lepszych materiałów, przez co takie problemy występują znacznie rzadziej. Wiele osób poleca wydać raz więcej pieniędzy niż kilka razy mniej.
Testy, wrażenia z użytkowania i dodatkowe oprogramowanie
Na opakowaniu znaleźliśmy informację, że myszka jest w stanie pracować z częstotliwością 1000Hz. Okazuje się to prawdą, bowiem po zainstalowaniu oprogramowania, częstotliwość automatycznie przeskakuje z domyślnych 125Hz na 1000Hz. Zastosowane ślizgacze pełnią swoją rolę doskonale, ruch jest gładki, na twardych, plastikowych podkładkach praktycznie nie czujemy żadnego oporu. Przyjemnie pracuje też scroll, który działa bardzo cicho i gładko. Sensor spisuje się na medal, nawet na najwyższym DPI we współpracy ze śliską podkładką nie widać akceleracji wstecznej. Dla osób niewtajemniczonych: jest to niepożądany efekt, powstający przy szybkim ruchu myszką, sensor „gubi się” i błędnie odczytuje ruch po podkładce. Ponadto mysz bardzo wygodnie leży w dłoni, można korzystać z niej spokojnie przez dłuższy czas.
Aby wykorzystać w pełni myszkę Cougar 550M trzeba pobrać dodatkowe oprogramowanie ze strony producenta. Oferuje ono wiele ciekawych funkcji jak na przykład przypisanie funkcji poszczególnym przyciskom umieszczonym na myszy, przeprogramowanie trybów DPI, regulacji odświeżania czy w końcu zmianie podświetlenia. Jeśli chodzi o podświetlenie, to dostępne są trzy tryby: wyłączone, pulsujące i cały czas włączone. Kolory poszczególnych miejsc możemy dobrać według własnych upodobań, podświetlenie jest w stanie odwzorować (według producenta) 16,8mln kolorów.
A tak prezentuje się mysz przy zgaszonym świetle:
Podświetlenie w ciemnym pomieszczeniu wygląda nieźle i co ważniejsze – da się odczytać DPI (dwie kreski widoczne po lewej stronie oznaczają drugi tryb czułości).
Spis treści: Cougar 550M – test myszki dla graczy!