Ozone Strike Pro – test klawiatury mechanicznej!
Plusy
+możliwość włączenia/wyłączenia podświetlenia
+udogodnienia dla graczy
+możliwość wyboru dowolnej wersji przełączników
+pozłacane USB 2.0 i Jack
+złącza Jack i USB z tyłu klawiatury
Minusy
Klawiatura to bardzo ważna rzecz. Niestety wiele osób ją ignoruje i kupuje tanie „klawy” z promocji w markecie. Taka klawiatura najczęściej będzie miała bardzo płytki skok, przez co palce będą się szybciej męczyć, a jej budowa zapewne uniemożliwi jakiekolwiek czyszczenie. Postanowiliśmy przetestować klawiaturę z wyższej półki, aby wykazać różnice. Nasz wybór padł na mechaniczną klawiaturę Ozone Strike Pro.
Ozone Strike Pro – wygląd
Klawiaturę zapakowano w charakterystyczny dla gamingowych produktów karton.
Klawiatura jest, jak z resztą każda klawiatura mechaniczna masywna – waży aż 1,3kg. Ma to swoje zalety – trudno ją niechcący przesunąć. Co do jakości wykonania nie można się przyczepić – klawiatura jest pokryta antypoślizgowym materiałem (podobnie jak mysz Ozone Neon, przez co ręce się mniej zsuwają). Poszczególne przyciski zostały wykonane z dobrej jakości matowego plastiku, przez co nie powinno być z nimi problemu, nawet w okolicy 50 milionów wciśnięć. Sprawdzonym sposobem na zmniejszenie zmęczenia nadgarstków jest odpowiednie wyprofilowanie podkładki.
W prawym dolnym rogu znalazło się logo serii klawiatury.
Z tyłu klawiatury mamy złącze USB 2.0 oraz dwa złącza Jack – do podłączenia słuchawek, mikrofonu bądź pendrive.
Tył klawiatury posiada wiele antypoślizgowych gumek.
Pod klawiszami „F” są umieszczone funkcje specjalne – zatrzymanie filmu, włączenie dźwięku, wyłączenie podświetlenia itp. Aby aktywować daną akcję trzeba wcisnąć odpowiedni przycisk i klawisz „O3”.
Klawiatura komunikuje się z komputerem przez złącze USB 2.0. Opcjonalnie możemy podłączyć też złącza Jack.
Spis treści: Ozone Strike Pro – test klawiatury mechanicznej!