Portal komputerowy » Myszki » Test Genius Maurus – rzut okiem » Strona 3

Test Genius Maurus – rzut okiem

 
Podsumowanie
Podsumowanie
Podsumowanie

 
Opinia
 

Rodzaj:
 
Cena:
 
Zastosowanie:
 
Producent:
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
11 total ratings

 

Plusy


Niska cena, dobra jakość
Dobre wyniki w testach
Oprogramowanie
Wydajność
Podświetlenie rolki i napisu
Mobilność
Odporność na zarysowania i kurz

Minusy


Mały rozmiar
Brak polskiego języka w oprogramowaniu


Kilka słów o teście

Wygląd i budowa   Mysz wykonana została z mocnego, błyszczącego się plastiku barwionego kolorem czarnym. Prezentuje się dosyć ciekawie, choć nie jest to „strojna choinka” jak mawiają znajomi na sprzęt przesycony wizualnie, a po prostu zwykła mysz z kilkoma akcentami graficznymi. Jednym z takich dodatków jest wdrukowany skorpion i widniejący na nim napis świecący się […]

0
Opublikowano 30 września 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Wygląd i budowa

 

Genius Maurus

Genius Maurus

Mysz wykonana została z mocnego, błyszczącego się plastiku barwionego kolorem czarnym. Prezentuje się dosyć ciekawie, choć nie jest to „strojna choinka” jak mawiają znajomi na sprzęt przesycony wizualnie, a po prostu zwykła mysz z kilkoma akcentami graficznymi. Jednym z takich dodatków jest wdrukowany skorpion i widniejący na nim napis świecący się kolorem białym „GX Gaming”. Dodatkowo także rolka jest podświetlona białym kolorem, który możemy także w dowolnym momencie wyłączyć w oprogramowaniu dostarczonym przez producenta. Gryzoń nie jest raczej myszką do gier RPG, gdzie potrzebna jest nam masa dodatkowych przycisków, bo w tym przypadku umieszczono tylko dwa po każdym z boków Maurusa. Tradycyjnie na przodzie znajdują się dwa klawisze (prawy i lewy przycisk myszki) oraz rolka do przewijania, którą możemy również użyć jako 3-ciego przycisku. Łącznie wychodzi ponad 2+5 przycisków funkcyjnych! Na podwoziu myszy znajdziemy trzy teflonowe ślizgacze, dzięki którym mysz się porusza płynnie po powierzchni.

Genius Maurus

Genius Maurus

Genius Maurus

Genius Maurus

Genius Maurus

Genius Maurus

Maurus  ma troszkę za małe wymiary i może być niewygodny dla osób z większą dłonią, gdyż nasze ręce nie znajdują się w całości na myszy. Produkt zaprojektowany został dla osób posługujących się zarówno lewą jak i prawą ręką. Dość dobrym pomysłem było zastosowanie dwóch podpórek umieszczonych na spodzie myszy, które utrzymują nasze kciuki, co jest całkiem wygodne. Podczas długiego użytkowania myszy nie odczułem zmęczenia, choć początkowo przeszkadzały mi jej rozmiary, ale można się do tego przyzwyczaić.

Genius Maurus - tył

Genius Maurus – tył

Genius Maurus - widok z góry

Genius Maurus – widok z góry

Gryzoń komunikuje się za pośrednictwem przewodu USB o długości 1,8 metra, oczywiście z pozłacaną końcówką. Genius wyposażył swoją mysz w sensor o rozdzielczości maksymalnej sięgającej 3500DPI, którą możemy w dowolnym momencie skonfigurować (450, 900, 1800DPI). Testowany produkt oferuje czas reakcji na poziomie 1ms. Maurus dodatkowo został obciążony metalowym obciążnikiem o wadze 20 gram, który jest umieszczony wewnątrz. Producent nie zapomniał także o dodatkowym oprogramowaniu, pozwala ono w dowolnym momencie skonfigurować mysz według własnych upodobań. Dzięki właśnie temu oprogramowaniu możemy stworzyć nawet 21 makr, które zapisywane będą w pamięci testowanego urządzenia.

Spis treści: Test Genius Maurus – rzut okiem

-AssassiN-
 
Jestem fanatykiem komputerów i wszystko co jest do nich podłączane. Lubię pograć w dobrą grę, posłuchać świetnej muzyki, oglądać filmy i seriale, czytać aktualności IT oraz grać w piłkę nożną, siatkówkę, piłkę reczną (mam także wiele, wiele innych zainteresowań). Zajmuje się też redagowaniem artykułów, które zapewne przeczytałeś. Dodatkowo zajmuję się grafiką, głównie tworzenie bannerów, headerów itp.


0 komentarzy



Dodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)