Test Genius Maurus – rzut okiem
Plusy
Dobre wyniki w testach
Oprogramowanie
Wydajność
Podświetlenie rolki i napisu
Mobilność
Odporność na zarysowania i kurz
Minusy
Brak polskiego języka w oprogramowaniu
Użytkowanie i testy syntetyczne Na początek wykonałem myszką test przy pomocy ustawień różnych wartości DPI w znanym już nam oprogramowaniu Paint. Dzięki takiemu testowi jest sprawdzenie czy narysowane linie są płynne i gładkie czy słabszej jakości linie ostre. W teście mysz ogólnie jak na swoją cenę wypadła dobrze. Kolejnym testem było sprawdzenie częstotliwości odświeżania przy […]
Użytkowanie i testy syntetyczne
Na początek wykonałem myszką test przy pomocy ustawień różnych wartości DPI w znanym już nam oprogramowaniu Paint. Dzięki takiemu testowi jest sprawdzenie czy narysowane linie są płynne i gładkie czy słabszej jakości linie ostre. W teście mysz ogólnie jak na swoją cenę wypadła dobrze.
Kolejnym testem było sprawdzenie częstotliwości odświeżania przy pomocy programu Mouse Rate Checker. Wynik – test przebiegł pomyślnie, mysz nie ma problemu z utrzymaniem pełnej częstotliwości 1000Hz.
Ostatnim testem syntetycznym będzie badanie interpolacji dzięki oprogramowaniu VMouseBenchmark v.0.0.7a. Test przebiegł w miarę dobrze. Testy wykonane zostały w różnych rozdzielczościach.
Czas na najlepsze, testy w aplikacjach rozrywkowych 😉 czyli grach.. W FPS-ach takich jak Battlefield 3 czy Counter Strike myszka sprawuje się całkiem nieźle, choć przeszkadzać początkowo mogą niewielkie rozmiary testowanego urządzenia. Możliwość zmiany czułości w locie sprawdziła się świetnie, zmiana trwa dosłownie sekundy bez żadnych przerw w dostępie. Podczas rozgrywki w BF3 czy CS’ie nie zauważyłem żadnych zawahań w działaniu i każde kliknięcie było na bieżąco wykonywane.
Spis treści: Test Genius Maurus – rzut okiem