Portal komputerowy » Klawiatury » Test Gigabyte Aivia K8100 – Prawdziwe dzieło sztuki » Strona 5

Test Gigabyte Aivia K8100 – Prawdziwe dzieło sztuki

 

 
Opinia
 

Rodzaj:
 
Cena:
 
Zastosowanie: ,
 
Producent:
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
9 total ratings

 

Plusy


- Dwa porty USB2.0
- Podświetlane klawisze
- Efektowna regulacja głośności
- Szybka i łatwa wymiana klawiszy
- Opory przycisków
- Intuicyjny panel sterowania
- Silikonowa nakładka

Minusy


- Brak możliwości zmiany ustawień podświetlania
- Przyciski makr bez podświetlania
- Mały przycisk Enter - Nierównomierne podświetlenie


Kilka słów o teście

Gigabyte K8100 jest klawiaturą przeznaczoną dla graczy o niespotykanym dotąd wyglądzie, który ma zachęcić potencjalnych nabywców do kupna.

3
Opublikowano 15 października 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Testy

 

Praca biurowa

Pisanie długich artykułów, czy recenzji potrafi być bardzo męczące dla dłoni. Linia podkładki pod nadgarstki opada delikatnie wraz z linią klawiatury, dzięki czemu całość wygląda bardzo dobrze. Niestety jest pozbawiona faktury, przez co dłonie mogą się pocić. Klawisze o bardzo niskim i miękkim skoku, nie wydają zbyt głośnego dźwięku. Można powiedzieć nawet, że są dość ciche. Początkowo bałem się, że różne opory przycisków mogą znacznie przeszkadzać, podczas pisania, jednak moje obawy zostały szybko rozwiane. Klawisze stanowią proporcjonalny opór do siły palców, które odpowiadają za ich wciskanie. Problemem może być zbyt mały klawisz enter. Przyciski funkcyjne również sprawują się w tym zastosowaniu dobrze. Dzięki nim czynności takie jak: uruchamianie podstawowych programów, zarządzanie oknami czy kontrolowanie odtwarzacza multimediów, sprowadzają się do wciśnięcia jednego klawisza. Makra mogą służyć nawet jako proste boty, do obróbki zdjęć, czy do szybkiego logowania na danej stronie. Da się zrobić niemal wszystko, jednak wymaga to spędzenia chwili przy edytorze makr.

Gry

W grach strategicznych takich jak: Command & Conquer: Red Alert 3, czy Age of Empires III, klawisze funkcyjne spisały się znakomicie. Znacznie ułatwiały i przyspieszały rozgrywkę.

Lecz nie oszukujmy się. Klawiatura rozwija swoje skrzydła dopiero w grach typu FPS. W tym celu użyłem gier Battlefield 3 oraz Call of Duty Modern Warfare 3. Sprzęt sprawował się bardzo dobrze. Klawisze o różnych oporach nacisku, również w tym zastosowaniu odnalazły się znakomicie. Jedynym minusem są zbyt daleko wysunięte przyciski funkcyjne, przez co podczas gry zdarzało się, że w pośpiechu szukając odpowiedniego przycisku, uruchamiałem nieodpowiednie makra.

Testy zostały przeprowadzone także w World of Warcraft, czyli legendarną już grą MMORPG. Klawisze funkcyjne znacznie ułatwiają pojedynki PvP, jednak podobnie jak w przypadku gier FPS, korzystanie z nich było dość kłopotliwe.

W teście sprawdzającym czy system ghost poradzi sobie z poprawnym odczytaniem 20 wciśniętych klawiszy, udział wzięły dwie osoby. Niestety producent nie napisał czy chodzi tutaj o wszystkie klawisze na klawiaturze czy tylko o jej część, dlatego przeprowadziliśmy kilka testów. Niestety w zależności od tego, które klawisze wciskaliśmy, urządzenie gubiło je przy 11-17 wciśniętych. Mimo wszystko uważam, że jest to dobry wynik.

 

Spis treści: Test Gigabyte Aivia K8100 – Prawdziwe dzieło sztuki

4estR
 
Były redaktor Tweaks.pl. Specjalizacja w sprzęcie takim jak: - Smartfony - Monitory - Notebooki, Netbooki, Ultrabooki - Podzespoły bazowe komputera. - Sieć przewodowa i bezprzewodowa.


3 komentarze


  1.  
    -AssassiN-

    Moim zdaniem w tej cenie najlepszym wyborem jest Microsoft SideWinder X6




    •  
      wilkolak22
       
       
       
       
       

      zgadzam się .naprawdę świetna klawiatura w nie tak wysokiej cenie




    •  
      4estR

      SideWinder X6 również jest dobrą propozycją, jednak nie jestem przekonany czy lepszą.
      Obie klawiatury mają swoje wady i zalety, jednak wg mnei znacznie lepszą propozycją jest tutaj Gigabyte K8100.





Dodaj komentarz


(required)