Defragmentacja dysku zewnętrznym programem
Każdy plik zapisywany na dysku w postaci sektorów o ściśle określonym rozmiarze. Czasem zdarza się tak, że kolejne części pliku są zapisywane w oddalonych od siebie sektorach, mówi się że pliki ulegają fragmentacji. Można temu zaradzić dokonując defragmentacji co nie tylko poprawi rozmieszenie danych na dysku, ale przy okazji przyspieszy działanie całego komputera. Wbudowany w system program do defragmentacji to Defrag.exe, który choć dobrze spełnia powierzoną rolę, całą operację wykonuje bardzo długo, a ważne opcje ma ukryte przed niedoświadczonym użytkownikiem. Do defragmentacji polecam program Diskeeper. Aby przyspieszyć defragmentacje najlepiej wyłącz wszystkie działające programy zainstalowane na dysku, który jest defragmentowany.
- Ściągnij i uruchom program Diskeeper.
- Wybierz dysk do defragmentacji i kliknij na „Defragment selected drive”.
- Defragmentacja może chwile potrwać, jednak będziesz zadowolony wynikiem.
Więcej informacji o defragmentacji znajdziesz tutaj: Defragmentacja dysku i elementów systemu.
Spis treści: Defragmentacja dysku zewnętrznym programemSłowa kluczowe: defragmentacja dysku zewnętrznego
W systemie plików NTFS w ogóle nie trzeba defragmentować dysku. Defragmentacja w tym systemie plików ma bardzo niski wpływ na wydajność, tak niski, że nawet nie da się tego zauważyć. Nie ma znaczenia jak są poukładane dane na dysku, w tym przypadku defragmentacja ma czysto kosmetyczny efekt i szkoda w ogóle tracić na nią czas. Tylko w systemie plików FAT16 i FAT32 defragmentacja jest przydatna i daje się odczuć jej korzystny wpływ na wydajność.
mmprojects, twoj debian "defragmentuje" sie sam wiec po cholere ci jakis program do tego?… o zgrozo
Co nie działa jak działa tylko trzeba umiec się nim posługiwać
Narazie jak dla mnie Diskeeper to porazka. Poszukam czegos innego, bo systemowy jednak jest zbyt wolny.
defragmenator dysku
czy defragmentacja moze usunac jakies pliki z dysku??
prosze o szybka odpowiedz, z gory dziekuje 🙂
defragmentacja nie usuwa żadnych plików z dysku tylko je przenosi, jeżeli jednak na dysku znajdują się uszkodzone (bad) sektory i defrag je tam zapisze, to pliki stają się bezużyteczne, dlatego przed defragmentacją zawsze należy wykonać pełny skan dysku w poszukiwaniu błędów.
Wiekszosc wypowiedzi jest smieszna. Wydaje sie ze myslicie, ze jakikolwiek program ulozy wam pliki w taki sposob jak sa one po reinstalacji systemu.NIE MA TAKIEJ OPCJI! W wiekszosci przypadkow chwytacie sie defragmentacji zamiast reinstalacji systemu.
Kitowy program, jest mnóstwo darmowych i leprzych innych programów wystarczy trochę poczytać i wypróbować różne produkty 😛