Samsung SSD 830 szybki rzut okiem
Samsung SSD 830 64GB szybki rzut okiem.
Samsung SSD 830 64GB szybki rzut okiem.
Dysk zapakowany jest w niewielkie kwadratowe, tekturowe pudełko. Opakowanie jest koloru stalowego. Na froncie opakowania znajdziemy zdjęcie dysku i informację o jego pojemności. Znajdujemy tutaj również informację o modelu i zastosowanym interfejsie SATA III.
Na spodniej ściance opakowania znajdujemy dane techniczne i informację o 3 letniej gwarancji.
Po otwarciu opakowania ukazuje się nam dysk, umieszczony w plastikowej formie.
Pod dyskiem znajdziemy „kopertę” z instrukcją obsługi i dołączonym oprogramowaniem. Na jednej z płyt znajduje się program służący do tworzenia kopi zapasowych, popularny Norton Ghost. Na drugiej płycie znajdziemy oprogramowanie Samsunga i elektroniczną wersję instrukcji obsługi. Po wyjęciu tych dodatków znajdziemy jeszcze śrubki montażowe, adapter 2, 5”->3, 5”, przewód SATA i przejściówkę molex-> SATA.
Dysk prezentuje się bardzo dobrze. Jakość wykonania jest na najwyższym poziomie. Dysk wykonano ze szczotkowanego aluminium. Góra dysku jest koloru czarnego małym dodatkiem pomarańczowego. Znajdziemy tutaj nazwę producenta i informację o pojemności dysku.
Spód dysku jest również czarny, umieszczono tutaj naklejkę o serii, z której pochodzi i numer seryjny.
Czy dysk działa tak samo dobrze jak się prezentuje? Zapraszam do zapoznania się z wynikami testów. Dysk wykorzystuje interfejs SATA III, co znacząco wypływa na poziom wyników. Po wykorzystaniu takiego interfejsu użytkownik może spodziewać się odczytu wynosi 520 MB/s, a zapisu 160 MB/s. Do budowy dysku wykorzystano 256 MB pamięci sdram2 cache i trzy rdzeniowy sterownik Samsung MCX Wielu z Was zapyta, dlaczego nie wykorzystałem gier do przetestowania Samsunga. Odpowiedź jest bardzo prosta, brak kolekcji gier. Powoli postaram się nadrobić braki, aby w następnych recenzjach ukazały się wyniki z gier.
Spis treści: Samsung SSD 830 szybki rzut okiem
Fajnie, że wrzuciłeś wynik z Jaspresso Benchmark. Przydałoby się porównanie jak inne dyski radzą sobie w tym teśćie, bo o dziwo często tradycyjne HDD są w tym teście szybsze…