Test Seagate GoFlex Satellite – bezprzewodowe, domowe centrum rozrywki!
:
Zalety
- możliwość połączenia równocześnie z inną siecią WIFI
- dość długi czas pracy biorąc pod uwagę technologię wykonania dysku
- cena
Wady
- domyślne ograniczenie transferu na WIFI dla jednego użytkownika sieci
- brak silikonowego futerału, który powinien być częścią zestawu(zapewnia ochronę w trakcie upadku urządzenia) oraz bardzo krótki kabel USB 3.0
Oprogramowanie dodatkowe Wgrane na dysk oprogramowanie uważam za niewystarczające, bo oprócz GoFlex Media do dyspozycji mamy zaledwie jeden program służący do rejestracji produktu. Na szczęście na stronie internetowej mamy większy wybór oprogramowania dedykowanego dodatkowo opis jest w języku polskim. Lista programów: Seagate Media Sync – mała aplikacja dostępna na stronie producenta, która składa się z […]
Oprogramowanie dodatkowe
Wgrane na dysk oprogramowanie uważam za niewystarczające, bo oprócz GoFlex Media do dyspozycji mamy zaledwie jeden program służący do rejestracji produktu. Na szczęście na stronie internetowej mamy większy wybór oprogramowania dedykowanego dodatkowo opis jest w języku polskim. Lista programów:
Seagate Media Sync – mała aplikacja dostępna na stronie producenta, która składa się z dwóch zakładek: MyDrive, która pozwala nam skonfigurować kilka elementów pracy dysku oraz Media Sync do synchronizacji danych.
Zakładka MyDrive. Po kliknięciu na Settings otrzymamy możliwość konfiguracji dysku:
- Czas nieaktywności pracy dysku, aby przeszedł on do trybu uśpienia
- Test sprawności dysku(autodiagnostyka)
- Podświetlenie dysku
- Aktualizacje oprogramowania
- Rejestracja produktu
Wybór Drive Info pokaże nam nie tylko rozmiar partycji dyskowych. Zakładka Media Sync z kolei pozwala na synchronizację danych z iPadem, dokumentami użytkownika na komputerze, czy dowolnie wybranymi folderami na dysku.
Seagate Tools – wymaga: Microsoft NetFramework 4.0; kombajn diagnostyczny produktów z logiem Seagate.
Seagate Dashboard (w pakiecie FreeAgent GoFlex) – kombajn składający się z kilku przystawek służących do wykonywania kopii danych komputera, folderów, udostępniania ich w Internecie bądź odbierania w formie spakowanej/pakietów. Składowe pakietu nie przypadły nam do gustu, wydaje się że wszystko można umieścić w jednym programie, a nie w aż czterech, dodatkowo lokujących się w zasobniku systemowym. W trakcie pracy program skutecznie zawiesza komputer na długi czas, wykorzystuje wszystkie wolne zasoby i instaluje bez zgody użytkownika dodatki do produktów Office. Efekt był mizerny, bo aplikacja skopiowała tylko to co uważała za słuszne bez pytania o zgodę na rozpoczęcie wykonywania kopii zapasowej czy zasięg w hierarchii katalogów. Sam instalator nie daje nam wyboru partycji instalacji pakietu.
Firmware – nie należy pomijać tego elementu. Najnowsza wersja firmware(1.3.5.015) wprowadza dużo zmian np. możliwość korzystania z innych sieci Wi-Fi, gdy już jesteśmy połączeni z dyskiem GoFlex!
Instrukcja aktualizacji firmware
- Wyjdź z aplikacji GoFlex Media na swoim urządzeniu mobilnym lub tablecie.
- Podłącz dysk GoFlex Satellite do komputera za pomocą adaptera USB.
- Ściągnij oprogramowanie firmware Satellite na swój komputer i skopiuj pobrany plik na dysk GoFlex Satellite. (Nie umieszczaj go w folderze)
- Uwaga: Nazwa pliku to satellite_firmware_xf_1.3.5.015.bin (nie należy zmieniać nazwy pliku)
- Możesz bezpiecznie usunąć dysk GoFlex Satellite.
Inne programy
- Sterownik NTFS dla Mac OS
- Narzędzia do eksportowania plikow iTunes na dysk GoFlex Satellite dla systemów operacyjnych MacOS
- Oprogramowanie do synchronizacji plików multimedialnych w systemie MacOS