
WD My Passport Ultra Metal Edition – test dysku z możliwością szyfrowania danych


:
Zalety
- świetna stylistyka
- szyfrowanie sprzętowe
- mała waga i wymiary
- łatwość backupu na dysku i w chmurze
Wady
Test dedykowanego do tworzenia kopii zapasowych i szyfrowania danych dysku zewnętrznego WD.
Opakowanie
Produkt WD My Passport Ultra Metal Edition zapakowano w interesujący wizualnie kartonik z szybką:
Wszystkie najważniejsze cechy produktu są wyszczególnione na frontowej części opakowania, czyli: aluminiowa obudowa, kopia bezpieczeństwa połączona z usługą przechowywania plików w chmurze Dropbox, szyfrowanie danych, pojemność i 3-letnia gwarancja.
Wygląd produktu
Dysk zapakowano w solidną plastikową wytłoczkę:
W środku znajdziemy oprócz samego dysku, kabelek USB oraz instrukcję obsługi.
WD My Passport Ultra dostępny jest w kilku wersjach – z plastikową obudową w przyjemne dla oka nowoczesne wzory, jak i metalową(Metal Edition), którą tutaj zaprezentujemy:
Górną część obudowy wykonano ze szczotkowanego aluminium, ale nie w jednej płaszczyźnie! Uzyskany efekt przyznajemy, że robi wrażenie – światło jakie pada na obudowę tworzy wzór promienisty skupiający się wokół loga WD. Pod logiem znalazło się miejsce na pełną nazwę produktu, aby ktoś zainteresowany zakupem podobnego produktu wiedział czego szukać 😉
Dysk zmieszczono w kompaktowej obudowie; całość waży niewiele bo 160 gram dla dysku 1 TB i 240 gram dla 2TB. Urządzenie jest na tyle małe i lekkie, że z powodzeniem zmieści się w kieszeni od koszuli i nie będzie odstawać. Trzeba jednak dodać, że jest grubszy od testowanego przez nas wcześniej Seagate Slim(model bez zabezpieczeń sprzętowych), ale różnica jest na tyle mała, że spokojnie możemy zakwalifikować ten model do tej samej kategorii „wysmukłych dysków przenośnych”. Dla dysków „slim” WD przygotował osobną linię produktów My Passport Air. Jak wygląda WD Ultra Metal w „zderzeniu” z telefonem Apple 5C:
Z boku znajduje się interfejs eSATA oraz niewielki otwór na diodę sygnalizującą pracę dysku. Drobne zastrzeżenia mam do samej diody LED, która pomimo mikroskopijnych rozmiarów świeci dość intensywnie.
Spód wykonano z czarnego plastiku. Niestety po raz kolejny zabrakło stopek antypoślizgowych do czego przyzwyczaili nas już inni producenci dysków przenośnych. Oprócz informacji o produkcie, znalazła się lista certyfikatów i norm jakie spełnia urządzenie.
Przejdźmy teraz do testów wydajności.
Spis treści: WD My Passport Ultra Metal Edition – test dysku z możliwością szyfrowania danych
witam,od zawsze używam dysków WD tym razem kupiłem dysk WD 1TB USB 3.0 przenośny z opisem na opakowaniu aluminium design.Wy też piszecie o aluminiowej /b.pożądane !/ obudowie.Ten który kupiłem na pewno nie jest metalowy – choć producent bardzo się starał aby tak wyglądał – cyt.”Górną część obudowy wykonano ze szczotkowanego aluminium” w moim dysku też – tyle że to cieniutka napylona na plastik warstewka ! Różnice:mój dysk jest w czarnym kartoniku z szybką gdzie widać szczotkowane Al – ale zamiast napisu Metal Edition jest Anniversary Edition.To się nazywa szwindel marketingowy najwyższych lotów .Jeśli możecie ostrzegajcie innych klientów, aby nie wpadli w tą pułapkę.Nawiasem dałbym te kilkadziesiąt złotych więcej za aluminiową obudowę zamiast tej która UDAJE metalową.