0
Opublikowano 28 sierpnia 2020 w Portal komputerowy » Wiadomości » Internet » Jak sprawdzi się internet mobilny w domu? Sprawdź argumenty za i przeciw takiemu rozwiązaniu!
 
 

Jak sprawdzi się internet mobilny w domu? Sprawdź argumenty za i przeciw takiemu rozwiązaniu!



Nie ulega żadnej wątpliwości, że najwygodniejszym sposobem na domowy internet jest stałe łącze, najlepiej światłowód, które oferuje bardzo wysoką prędkość pobierania, a także brak limitów na transfer danych. Jednak są sytuacje, w których można zdecydować się na internet mobilny w domu lub po prostu nie ma innego wyboru. Jak sprawdzi się internet mobilny jako domowy i czy może być to oferta na kartę? Przekonajmy się i przy okazji poznajmy ofertę mobilnego internetu Orange!

Mobilny internet w domu – w jakich okolicznościach?

Wybór mobilnego internetu domowego często podyktowany jest koniecznością. Typowe okoliczności, w których użytkownicy decydują się na taki dostęp do sieci to na przykład brak w okolicy odpowiedniej infrastruktury do podłączenia stałego łącza lub na przykład duża odległość do centrali, która powoduje, że prędkość osiągana „na kablu” jest niesatysfakcjonująca. Warto przypomnieć, że internet mobilny Orange może osiągnąć maksymalną prędkość do 225 MB/s – to wartość często nieosiągalna dla miedzianego kabla, który wciąż jest dominującą technologią w Polsce.

Inną typową sytuacją, w której trzeba wybrać mobilny internet jako domowy, jest wynajmowanie mieszkania, w którym nie ma innego dostępu do sieci. Teoretycznie można próbować dogadać się w tym zakresie z właścicielem, ale wygodniej i szybciej jest zdecydować się na mobilny dostęp do sieci we własnym zakresie. To również dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy z internetu korzysta się sporadycznie – wówczas stałe łącze jest niepotrzebne, a przy okazjonalnym używaniu mobilny internet jest bardzo wygodny, a także opłacalny.

Internet mobilny na kartę w domu – o czym warto pamiętać?

Niezwykle wygodnym rozwiązaniem w kontekście użytku domowego jest internet mobilny na kartę. Jego przewagą nad abonamentem jest to, że można dowolnie kreować swoją usługę – zwłaszcza w kontekście zużycia pakietu danych. W miesiącach wzmożonego użytkowania można doładowywać konto częściej lub za większe kwoto, natomiast w okresie, gdy korzysta się rzadziej – koszty użytkowania znacznie spadną.

Ile gigabajtów potrzeba miesięcznie, żeby komfortowo korzystać z internetu mobilnego w domu? Dużo zależy w tym przypadku indywidualnych preferencji. Za minimalną wartość należy jednak uznać 15 GB. To wartość, która pozwoli w miarę swobodnie przeglądać strony internetowe, korzystać z maila, komunikatorów czy mediów społecznościowych.

Jeśli jednak ktoś planuje ściągać duże pliki lub programy (na przykład gry), czy korzystać z serwisów streamingowych wideo jak Netflix czy HBO Go, za minimum należy uznać 50 GB, choć nierzadko zdarzy się, że w ciągu miesiąca zużyje się więcej danych.

Mobilny internet Orange jako domowy – poznaj atrakcyjne krozyści

Internet mobilny w domu to przede wszystkim swoboda i wygoda – warto jednak dokładnie poznać oferty różnych operatorów, aby wybrać najkorzystniejszą. Jedną z najatrakcyjniejszych ofert na rynku jest bez wątpienia internet mobilny Orange. Sieć oferuje przede wszystkim bardzo dobry zasięg praktycznie w całej Polsce (ponad 99% populacji jest w zasięgu 4G LTE), a także atrakcyjne pakiety.

Wybierając internet mobilny na kartę, można liczyć na dodatkowe paczki danych w niewysokich cenach, a także na bonusowe gigabajty. Wystarczy doładować konto za pośrednictwem oficjalnego serwisu Orange – doladowania.orange.pl.

Ze szczegółami mobilnego internetu na kartę w Orange można zapoznać się pod tym linkiem: https://doladowania.orange.pl/oferta/internet-mobilny-na-karte/. Nie ulega wątpliwości, że jest to ciekawa opcja do wykorzystania w domu!

Spis treści: Jak sprawdzi się internet mobilny w domu? Sprawdź argumenty za i przeciw takiemu rozwiązaniu!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.