NETGEAR Powerline AV+ 500
Urządzenia serii Powerline firmy NETGEAR, rozszerzają dostęp do Internetu za pośrednictwem zwykłej instalacji elektrycznej. Model AV+ 500 Nano Set umożliwi oglądanie video w standardzie HD 3D, korzystanie z konsol do gier on-line czy jednoczesne ściąganie wielu plików.
NETGEAR Powerline (XAVB5601) pozwala domowemu użytkownikowi Internetu na zamianę standardowej instalacji elektrycznej w ultra szybkie połączenie sieciowe, które łatwo dostosowuje się do najbardziej wymagających zadań multimedialnych. Urządzenie umożliwia rozsyłanie sygnału internetowego do 500 Mbps, dzięki czemu z łatwością poradzi sobie z rozdzielczością HD, multimediami, grami typu multiplayer i innymi zadaniami wymagającymi dużej przepustowości. Dodatkowe gniazdko zapewnia możliwość podłączenia do prądu wszystkich urządzeń np. kina domowego.
Unikalna funkcja Pick-a-Plug automatycznie sprawdza połączenie w instalacji elektrycznej, informując o maksymalnej, dostępnej wydajności. Urządzenie działa w opcji Plug-and-Play, co oznacza, brak konieczności konfigurowania ani instalowania żadnego oprogramowania. Natomiast system Push-and-Secure zapewnia połączenie z siecią za naciśnięciem jednego przycisku. Co równie istotne, Powerline firmy NETGEAR wyłącza się automatycznie jeśli nie korzystamy z sieci, dzięki czemu jest energooszczędny.
Produkt jest już dostępny w Polsce, a jego cena wynosi ok. 500 zł.
Spis treści: NETGEAR Powerline AV+ 500
Świetne parametry, jak na taki sprzęt. Musi się świetnie sprawdzać w większych domach/mieszkaniach, czy w mniejszych firmach, gdzie ciężko jest ciągnąć kable, a nie każdy komputer może mieć dostęp do sieci poprzez wifi.
pracuję w małej firmie i czasem kable doprowadzają mnie do szału 🙂 trzeba będzie podpowiedzieć szefom o takiej możliwości!
Fajna sprawa jak podłączyć pod router Ready NAS i połączyć to wszystko z TV. Robi się całkiem fajna sieć audio-video w domu;)
Nie tylko sieć multimedialna. Można budować bardzo fajną sieć do gry w CS’a i tym podobne z kumplami w bloku;)
Pachnie mi to marketingiem szeptanym. Jeszcze jeden taki komentarz i usunę cały artykuł z portalu.
A jak się ma tutaj kwestia bezpieczeństwa? Bo wszystko łatnie i pięknie wygląda (sieć multimedialna, sieć do gry w CS’a), ale co będzie w momencie, gdy ktoś w bloku wepnie sobie takie cudo w gniazdko i puści jakiegoś sniffera? Czy jest jakaś forma zabezpieczenia się przed tego typu działaniem? No i zasięg? Jaki to ma zasięg, bo jak ograniczony, to powyższe (za wyjątkiem ewentualnej sieci do tv i audio, co brzmi nawet nieźle) nie wchodzi w grę. Przesył na tak długi dystans raczej będzie się wiązał z wieloma zakłóceniami..
Połączenie jest bodajże zabezpieczone kluczem WPA, tak jak przy WiFi