Portal komputerowy » od 400 do 500zł » Bitfenix Aegis – test obudowy micro-ATX » Strona 2

Bitfenix Aegis – test obudowy micro-ATX

 
Bitfenix Aegis
Bitfenix Aegis
Bitfenix Aegis

 
Overview
 

Producent:
 
Cena:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
9 total ratings

 

Zalety


+ekran na froncie obudowy
+okno
+przyjazna do systemów LC
+dużo miejsca na GPU i coolery CPU

Wady


-błyszczące wykończenie


Kilka słów o teście

Dawno temu firma Bitfenix dostarczyła nam do testów kontroler obrotów – Bitfenix Recon. Okazał on się być całkiem niezły i do dziś używamy go do testów chłodzeń CPU. Jednak całkiem niedawno otrzymaliśmy do testów najnowszą obudowę – model Aegis. Czy początkowe dobre wrażenie zostanie zatarte? Jak wypadnie w testach? Przekonamy się.

0
Opublikowano 1 listopada 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Bitfenix Aegis

Bitfenix Ageis został wykonany z błyszczących elementów. Naszym zdaniem jest to dość odważne posunięcie. Niestety na takiej powierzchni bardzo łatwo dostrzec kurz, odciski palców i wiele innych rzeczy psujących wrażenia estetyczne.

 

Bitfenix Aegis

 

Obudowa posiada dość spokojny design. Przedni panel jest lekko zaokrąglony po bokach, przez co wygląda atrakcyjniej. Dokładne oko wychwyci także, że front panel ustawiony jest pod lekkim kątem, co dodaje obudowie „charakteru”. Za przednim panelem jest miejsce na trzy wentylatory 120mm, bądź dwa 140mm. Producent nie zapomniał o filtrze przeciwkurzowym

 

Bitfenix Aegis Front Panel

 

Panel I/O przeniesiono na top obudowy. W jego skład wchodzi włącznik, przycisk reset, trójstopniowy przycisk regulacji obrotów wentylatorów, dwa złącza jack oraz dwa porty USB 3.0. Na topie obudowy mamy możliwość instalacji dwóch wentylatorów 120/140mm. Siatka mesh z filtrem przeciwkurzowym przypomina coś w rodzaju równi pochyłej, stopniowo się zniża i zwęża. W razie potrzeby możemy ją łatwo zdemontować (wystarczy „wcisnąć” i sama powinna wyskoczyć).

Bitfenix Aegis top panel i/o

 

Z tyłu znajdują się cztery sloty rozszerzeń. Ponadto fabrycznie zainstalowano tutaj jeden 120mm wentylator, w razie potrzeby możemy go zamontować nieco niżej.

Bitfenix Aegis tył

Lewy panel posiada bardzo duże okno.

Bitfenix Aegis okno

Na spodzie znalazło się miejsce na jeden 120/140mm wentylator. Jednak do zamontowania dodatkowego „śmigła” konieczny jest demontaż dolnej klatki na dyski. Producent „zabezpieczył” obudowę przed pyłkami siatkowym filtrem przeciwkurzowym. Całość trzyma się na magnesach, więc w razie potrzeby demontaż jest bardzo łatwy i szybki.

Bitfenix Aegis

Spis treści: Bitfenix Aegis – test obudowy micro-ATX

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzy



Dodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)