Fractal Design Core 1500 – recenzja obudowy miniATX
Zalety
wykonanie
instalacja coolerów do 162 mm
filtr przeciwkurzowy pod zasilaczem
modułowy koszyk na dyski SSD, HDD
możliwość instalacji najłduższych kart graficznych
beznarzędziowy montaż dysków twardych
Wady
brak filtra przeciwkurzowego na przodzie i górze obudowy
Podsumowanie Obudowa wygląda ładnie, elegancko, dystyngowanie. Fractal Design od zawsze kładł duży nacisk na wygląd swoich produktów. Miłośnicy klasycznych kształtów na pewno będą zadowoleni, a wielbiciele krzykliwych konstrukcji poszukają pewnie gdzie indziej. Fractal Designe Core 1500 nie należy do wyjątkowo tanich produktów. Skrzynkę kupimy w granicach 250-300 zł. Z jednej strony jest to dużo na tle […]
Podsumowanie
Obudowa wygląda ładnie, elegancko, dystyngowanie. Fractal Design od zawsze kładł duży nacisk na wygląd swoich produktów. Miłośnicy klasycznych kształtów na pewno będą zadowoleni, a wielbiciele krzykliwych konstrukcji poszukają pewnie gdzie indziej.
Fractal Designe Core 1500 nie należy do wyjątkowo tanich produktów. Skrzynkę kupimy w granicach 250-300 zł. Z jednej strony jest to dużo na tle innych obudów formatu micro-ATX. Niemniej na obronę produktu jak zawsze powiedzieć można o prestiżu tej marki (Fractal do tych marek należy) i ogólnie dobrej jakości i przemyślanego wykonania całości.
Producent nie zapomniał o takich detalach jak: podkładki antywibracyjne pod zasilacz i dyski twarde, filtr przeciwkurzowy pod zasilaczem (choć mógł w zestawie dodać także ten na górze), kontroler obrotów wentylatorów oraz dwa porty USB 3.0 na panelu przednim. W wyposażeniu seryjnym mamy również 2 wentylatory a kolejne trzy (na dole i górze) możemy dołożyć. To bardzo dobry zestaw za tę cenę.
Fractal Design Core 1500 o dziwo bez problemu pomieści wydajny sprzęt mimo swoich wymiarów. Dzięki mądremu zagospodarowaniu i rozplanowaniu wnętrza, będziemy mogli bez problemu zainstalować cooler o wysokości nawet do 162 mm, a także najdłuższe karty graficzne – do około 380 mm długości.
Fractal Design Define R5 otrzymuje od redakcji Tweaks.pl ocenę 4/5 oraz rekomendacje w kategorii – doskonała jakość i doskonała kultura pracy.
Sprzęt do testów dostarczyła firma:
Serdecznie dziękujemy!
Spis treści: Fractal Design Core 1500 – recenzja obudowy miniATX