Chieftec LIBRA LF-02B – Test obudowy Midi Tower
Zalety
+ Dużo miejsca dla kart graficznych oraz chłodzeń CPU
+ Beznarzędziowy montaż dysków HDD(3,5") i napędów optycznych
+ Bogaty panel I/O (1x USB 3.0, 2x USB 2.0)
+ Otwór w tacce służący do montażu chłodzenia CPU
+ Opatentowany regulowany uchwyt kart graficznych z możliwością montażu jednego 120mm wentylatora
+ Obudowa jest przystosowana do chłodzenia cieczą (otwory z tyłu obudowy)
+ Innowacyjny przedni panel obudowy
+ Możliwość montażu 7 wentylatorów
Wady
- Brak filtrów przeciwkurzowych
- Słabo przewiewna w podstawowej konfiguracji (tylko jeden wentylator w zestawie)
- Niepraktyczne wyłamywane śledzie
Wygląd zewnętrzny Obudowa ma wymiary 487mm x 200mm x 430mm i waży 7kg. Można w niej zainstalować płyty główne w standardzie: ATX i Mini ATX. Przedni panel został wykonany z dobrej jakości plastiku i siatki mesh. Znajdziemy tutaj dwie zaślepki zatok 5,2″, oraz jedną 3,5″, które skrywają się za opuszczaną osłoną, trzymającą się na magnesach. Sama […]
Wygląd zewnętrzny
Obudowa ma wymiary 487mm x 200mm x 430mm i waży 7kg. Można w niej zainstalować płyty główne w standardzie: ATX i Mini ATX.
Przedni panel został wykonany z dobrej jakości plastiku i siatki mesh.
Znajdziemy tutaj dwie zaślepki zatok 5,2″, oraz jedną 3,5″, które skrywają się za opuszczaną osłoną, trzymającą się na magnesach. Sama klapka została wykonana tak, aby bez jej odchylania można było korzystać z napędu optycznego znajdującego się w najwyższej zatoce 5,25″ – muszę przyznać, że pomysł bardzo ciekawy i praktyczny. Dodatkowo znajdziemy tutaj bardzo ładnie wkomponowane logo Chieftec.
Aby wyjąć plastikowe zaślepki zatok musimy użyć zatrzasków znajdujących się po ich prawej stronie.
Nieco niżej jest panel I/O, na którym znajdziemy: dwa porty USB 2.0, jeden USB 3.0, wejście MIC/AUDIO, diody sygnalizujące oraz przyciski POWER i RESET.
Frontowy panel trzyma się na sześciu zatrzaskach. Po jego zdemontowaniu widzimy, że producent w miejscu przednich wentylatorów wyposażył panel w filtr przeciwkurzowy. Zaślepki zewnętrznych zatok są wentylowane, ale nie otrzymały żadnego filtra przeciwkurzowego.
Po zdjęciu przodu obudowy znajdziemy metalową zaślepkę niższej zatoki 5,25″, której po wyłamaniu nie możemy przykręcić z powrotem na swoje miejsce. Nieco niżej znajdziemy miejsca przystosowane do montażu dwóch 80/120mm wentylatorów.
Górny panel został wykonany z metalu oraz jest pełny.
Tył obudowy przedstawia się klasycznie. Znajdziemy tutaj siedem śledzi zasłaniających porty rozszerzeń, a także dwa wyjścia na węże od chłodzenia cieczą. Zasilacz w recenzowanej obudowie montujemy na dole. Na górze producent umieścił jeden wentylator 120mm. Panele do obudowy przykręcono za pomocą czarnych szybkośrubek. Aby je zdjąć użytkownik napotka nie lada problem, ponieważ z tyłu nie ma żadnych uchwytów/wytłoczeń – do tego dochodzi fakt, że panele zamykają się dość ciasno, dlatego tak ciężko się je zdejmuje – minus dla Chieftec-a.
Prawy panel wykonano z metalu oraz jest pełny.
Lewy panel również został wykonany z metalu z tą różnica, że został przystosowany do montażu dwóch 120mm wentylatorów. Niestety również tutaj zabrakło filtra przeciwkurzowego, który jest jak najbardziej wskazany w tym miejscu.
Na dole obudowy znajdują się 4 gumowe stopki o wysokości 16mm .
Dzięki nim obudowa stoi pewnie na swoim miejscu oraz absorbuje wszelkie wstrząsy i drgania. Znajdziemy tutaj otwory wentylacyjne zasilacza oraz wentylatora 120mm, którego możemy zamontować z dołu obudowy. Niestety w miejscu montażu zasilacza jak i wentylatora producent nie zastosował filtrów przeciwkurzowych.
Spis treści: Chieftec LIBRA LF-02B – Test obudowy Midi Tower