
Recenzja Fractal Design Define R5
Zalety
Bogaty panel wejść / wyjść
Szeroka kompatybilność z chłodnicami dla układów LC
Szeroka kompatybilność z kartami graficznymi i chłodzeniami CPU
Ilość zastosowanych mat wygłuszających
Wyprowadzenie ModuVent na zewnątrz obudowy
Świetna kultura pracy dołączanych wentylatorów
Trójstopniowy regulatorów obrotów wentylatorów
Drzwiczki otwierane w obu kierunkach
Dodatkowe zabezpieczenia boków obudowy przy montażu
Łatwość demontażu koszyków dla nośników danych
Dostępność rzep na awersie obudowy demontażu zatok dla urządzeń 5.25-calowych.
Wady
Dla niektórych zbyt prosta konstrukcja
System ModuVent mógłby być bardziej praktyczny
Brak beznarzędziowego montażu 3.5-calowych dysków
Skoro to obudowa dla wielbicieli ciszy to czemu mamy tu tyle kratek wentylacyjnych?
Nie da się nie zauważyć, że szwedzki producent sprzętu komputerowego i akcesoriów – Fractal Design wprost uwielbia prosty design i nad wyraz ceni sobie ergonomię wnętrza swoich obudów. Dzięki temu firma zyskała sobie grono wiernych wielbicieli, którzy również powielają ten pogląd. Jednym z takich produktów jest model Define R5 – następca popularnego i dobrze ocenianego w […]
Nie da się nie zauważyć, że szwedzki producent sprzętu komputerowego i akcesoriów – Fractal Design wprost uwielbia prosty design i nad wyraz ceni sobie ergonomię wnętrza swoich obudów. Dzięki temu firma zyskała sobie grono wiernych wielbicieli, którzy również powielają ten pogląd. Jednym z takich produktów jest model Define R5 – następca popularnego i dobrze ocenianego w testach modelu R4. Pytanie tylko, czy jest to zupełnie nowa obudowa czy bardziej ewolucja tego udanego modelu? Wszystko jak zwykle wyjdzie w praniu, a dokładniej w tym teście, na który zapraszamy.
Specyfikacja techniczna Fractal Design Define R5:
Nowa R5 nieznacznie różni się od R4. Jest tylko 10 mm wyższa i dłuższa o wartości rzędu 1-2 mm. Wagowo wygląda to już trochę inaczej, bowiem różnicę 1,5 kg odczuje każdy, kto będzie musiał użytkować ten model obudowy osobiście. Co ciekawsze, to R4 jest cięższa od opisywanego tutaj produktu. Dlaczego? Nie wiemy. Gdzie podziano te oszczędności na wadze? To należy sprawdzić.
Obudowa Define R5 dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, tytanowej i białej. Jest też wersja z oknem, jeśli ktoś lubi popatrzeć sobie na swoje podzespoły komputerowe zamontowane wewnątrz. Fractal Design R5 posiada też nowy moduł systemu wentylacji obudowy – ModuVent i dwa dodatkowe względem R4 miejsca do montażu wentylatorów. System pozwala osiągnąć kompromis między odpowiednią wentylacją komputera, a komfortem pracy(wyciszeniem pracujących podzespołów).
Spis treści: Recenzja Fractal Design Define R5