Portal komputerowy » od 300 do 400zł » Recenzja SilentiumPC Gladius X80 Pure Black » Strona 3

Recenzja SilentiumPC Gladius X80 Pure Black

 

 
Overview
 

Producent:
 
Cena:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
27 total ratings

 

Zalety


+ CENA !!!
+ Jakość wykonania
+ Trzy ciche wentylatory w zestawie w tym dwa podświetlane diodami LED
+ Bardzo przewiewna konstrukcja (możliwość montażu dodatkowych pięciu 120mm śmigieł)
+ Dużo miejsca dla kart graficznych i coolerów CPU
+ Beznarzędziowy montaż dysków HDD(3,5"), napędów optycznych i kart rozszerzeń
+ Bogaty panel I/O (2x USB 3.0, 2x USB 2.0, czytnik kart pamięci)
+ GENIALNY system umożliwiający ułożenie i schowanie okablowania
+ Wszechobecne filtry przeciwkurzowe
+ Otwór w tacce służący do montażu chłodzenia CPU z podcięciem na przewód EPS
+ Zatoka hot-swap na 2,5/3,5" dyski HDD/SSD
+ Akcesoria (opaski na rzep oraz przedłużka EPS 4/8pin)

Wady


- BRAK !


Kilka słów o teście

Wygląd zewnętrzny Najnowsza obudowa od SilentiumPC posiada dość odważną, lekko agresywną stylistykę. Osobiście wygląd bardzo mi się spodobał, chodź jest to kwesta gustu, a o gustach się nie dyskutuje ;). Produkt ma następujące wymiary: 540 x 514 x 210mm (wys. x dł. x szer.) i pomieści płyty główne w standardach mATX/ATX. Przedni panel wykonano w […]

1
Opublikowano 22 stycznia 2013 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Wygląd zewnętrzny

SilentiumPC Gladius X80 Pure Black

Najnowsza obudowa od SilentiumPC posiada dość odważną, lekko agresywną stylistykę. Osobiście wygląd bardzo mi się spodobał, chodź jest to kwesta gustu, a o gustach się nie dyskutuje ;). Produkt ma następujące wymiary: 540 x 514 x 210mm (wys. x dł. x szer.) i pomieści płyty główne w standardach mATX/ATX.

Przedni panel wykonano w całości z bardzo dobrej jakości plastiku i siatki mesh. Składa się on z dziesięciu zaślepek 5,25″ oraz każda z nich posiada filtry przeciwkurzowe typu siateczkowego.

SilentiumPC Gladius X80 Pure Black - forntowe filtry przeciwkurzowe

Innowacyjnym aspektem frontowego panelu są filtry przeciwkurzowe. Aby je zdemontować wystarczy wysunąć je łapiąc za specjalne uchwyty – co jest bardzo proste oraz wygodne. Filtry są typu siateczkowego, posiadają one specjalne plastikowe ramki z wytrzymałego tworzywa.

SilentiumPC Gladius X80 Pure Black , przód obudowy z zdjętym frontem

Po zdjęciu przedniego panelu (który do obudowy został przytwierdzony ośmioma zatrzaskami) ujrzymy dwa fabrycznie zamontowane „śmigła” o wymiarach 120mm. Wentylatory te podświetlane są niebieskimi diodami LED. Nad nimi znajdują się dwie wyłamywane zaślepki zatok 5,25″, które później (za pomocą dwóch śrub) możemy przykręcić z powrotem na swoje miejsce.

SilentiumPC Gladius X80 Pure Black - lewy panel SilentiumPC Gladius X80 Pure Black - prawy panel

Oba boczne panele do obudowy są przykręcone za pomocą szybkośrubek, więc do ich montażu/demontażu nie będziemy potrzebowali śrubokręta. Dodatkowo otrzymały one specjalne wytłoczenia pomagające w ich demontażu.

SilentiumPC Gladius X80 Pure Black wygląd

Standardowo obydwa panele są pełne, lecz dodatkowo producent posiada akcesoryjne panel z oknem, który możemy dokupić osobno do recenzowanej obudowy. Musimy przyznać że bardzo duże okno robi jak najbardziej pozytywne wrażenie^^.

SilentiumPC Gladius X80 Pure Black - Panel I-O

Na górze obudowy znajduje się panel I/O, na którym znajdziemy: przyciski POWER, RESET, dwa porty USB 3.0, dwa porty USB 2.0, złącze Audio, MIC oraz włącznik/wyłącznik podświetlenia przednich śmigieł. Oprócz tego do dyspozycji mamy trzy dwukanałowe kontrolery obrotów, dzięki którym zapanujemy nad sześcioma wentylatorami. Producent dodaje stację dokującą na dyski 3,5/2,5″, a także czytnik kart SD. Trzeba przyznać, że panel przedni jest bardzo bogaty, a dodatkowo większość złączy została zabezpieczona gumowymi wkładkami chroniącymi przed wilgocią i kurzem.

SilentiumPC Gladius X80 Pure Black - Top

W tylnej części górnego panelu obudowy znajdziemy demontowaną osłonę z siatką meshową. Wystarczy skorzystać z zatrzasku (znajdującego się z tyłu), aby dostać się do miejsca montażu dwóch opcjonalnych 120mm wentylatorów.

SilentiumPC Gladius X80 Pure Black - górne filtry (1) SilentiumPC Gladius X80 Pure Black - górne filtry (2)

Po zdjęciu części topu obudowy znajdziemy bardzo ciekawe filtry przeciwkurzowe. Posiadają one plastikowe ramki i są typu siateczkowego, a montuje się na magnesach, co jest rewelacyjnym rozwiązaniem.

SilentiumPC Gladius X80 Pure Black - Tył

Tył obudowy wygląda klasycznie. Zaczynając od góry znajdziemy tutaj cztery otwory na przeprowadzenie wężów od chłodzenia cieczą, a nieco niżej miejsce z zamocowanym standardowo 120mm wentylatorem. Na prawo od ośmiu wentylowanych śledzi, znajdziemy dodatkowe otwory wentylacyjne, a na samym dole miejsce do montażu zasilacza, który możemy zamocować w dwóch pozycjach (wentylatorem do dołu lub do góry).

SilentiumPC Gladius X80 Pure Black - spód

Na spodzie obudowy znajdziemy cztery wielkie masywne stopki o wysokości 20mm. Zostały one wykonane z plastiku, a także posiadają silikonowe elementy zapobiegające przesuwaniu się obudowy, które jednocześnie mają absorbować wszelkie drgania. Znajdziemy tu także otwory wentylacyjne dla zasilacza i jednego (opcjonalnego) 120mm wentylatora (zamocowanego z dołu obudowy). Otwory zostały wyposażone we własne filtry przeciwkurzowe typu siateczkowego. Filtry posiadają plastikowe solidne ramki z uchwytami, dzięki czemu ich demontaż jest możliwy bez przechylania obudowy.

Spis treści: Recenzja SilentiumPC Gladius X80 Pure Black

rafbgo
 
Osoba dłużej nie współpracuje z serwisem Tweaks.pl.


1 komentarz


  1.  
    Waldek
     
     
     
     
     

    No i teraz mam problem Enermax Ostrog White…, czy dopłacic do Gladiusa (gdyby ten jeszcze był biały…)??





Dodaj komentarz


(required)