Test Enermax Ostrog
Zalety
+ Dużo miejsca dla kart graficznych
+ Beznarzędziowy montaż dysków HDD(3,5") i napędów optycznych
+ Bogaty panel I/O (1x USB 3.0, 2x USB 2.0)
+ Możliwość ułożenia i schowania okablowania
+ Filtry przeciwkurzowe
+ Otwór w tacce służący do montażu chłodzenia CPU
+ Okno z pleksi
+ Akcesoria (opaski na rzep)
Wady
- Tylko jeden wentylator w zestawie, do tego niezbyt cichy...
- Mało przewiewna konstrukcja w podstawowej konfiguracji
Montaż Montaż komponentów w obudowie Enermax Ostrog przebiegł pomyślnie. Jedynie użytkownicy posiadający zasilacz z wtyczką EPS 8pin (nierozdzielną) napotkają problem z przełożeniem tego przewodu przez otwór – tak jak myślałem, jest on za mały. Natomiast z wtyczką EPS 4+4Pin nie powinno być problemu. Za tacką mamy tylko 15mm wolnego miejsca, więc podczas układania okablowania musimy […]
Montaż
Montaż komponentów w obudowie Enermax Ostrog przebiegł pomyślnie. Jedynie użytkownicy posiadający zasilacz z wtyczką EPS 8pin (nierozdzielną) napotkają problem z przełożeniem tego przewodu przez otwór – tak jak myślałem, jest on za mały. Natomiast z wtyczką EPS 4+4Pin nie powinno być problemu.
Za tacką mamy tylko 15mm wolnego miejsca, więc podczas układania okablowania musimy robić to umiejętnie, aby prawy panel domknął się nam bez problemu. Po drugiej stronie miejsca na komponenty jest odpowiednio dużo, ze stworzeniem bardziej rozbudowanej konfiguracji nie powinno być problemu.
Jak na tę cenę to świetna obudowa. Niestety wersja biała jest niemal nieosiągalna w Polsce :/
Obudowa jest dostępna w angielskim Amazonie – wysyłka do PL za dramo. Tylko że funt poszedł trochę do góry w ostatnich dniach. Sam jej poszukuje ale zastanawiam się nad jakąś alternatywą.