Test Fractal Design Node 605 – designerski gigant do HTPC
Zalety
+możliwość instalacji łącznie 3 wentylatorów
+dwa niezłe wentylatory 120mm w komplecie
+wewnętrzne USB 3.0 (podpinamy je do prosto do płyty głównej)
+dużo miejsca na karty graficzne i cooler CPU
+wykręcane śledzie
+grube blachy
+dużo filtrów przeciwkurzowych
+mata bitumiczna
Wady
Fractal Design to znana w Polsce firma, która jednak jest na stosunkowo krótko. Recepta firmy na sukces jest prosta – wykorzystywanie sprawdzonych i cenionych metod w niskiej cenie. Nie bez znaczenia na wysokość sprzedaży jest naklejka „Made in Sweden”.
Fractal Design Node 605 wewnątrz
Aby dostać się do wnętrza Node 605 należy odkręcić dwie śrubki.
Na uwagę zasługuje fakt, że na panelu znalazła się mata bitumiczna.
Wnętrze Node 605 zostało utrzymane w czarno-białej kolorystyce. Należy dodać, że jak na obudowę HTPC mamy tutaj dużo miejsca.
Na chłodnicę mamy tutaj przeznaczone 30mm, trochę mało, ale gotowe, jednowentylatorowe chłodnice powinny się zmieścić. Nikt chyba nie będzie myślał o poważnym wodowaniu w obudowie HTPC. Chcąc zamontować tutaj jakiś wydajniejszy schładzacz procesora będzie nam musiało wystarczyć 135mm.
Na karty graficzne w Node 605 mamy 280mm! Wow! To wciąż obudowa HTPC…
W prawym dolnym rogu mamy, no jakby to określić dwa „koszyki” na dyski. Łącznie w nich możemy zainstalować cztery napędy 2,5″ lub 3,5″.
W Node 605 nie skupiono się zbytnio na aranżacji okablowania. Jest do dobre posunięcie, bo gdyby tylni panel był demontowany wymiary obudowy znacznie by wzrosły i Node 605 nie nadawałby się do komputerów HTPC.
Spis treści: Test Fractal Design Node 605 – designerski gigant do HTPC