Test Fractal Design Node 605 – designerski gigant do HTPC
Zalety
+możliwość instalacji łącznie 3 wentylatorów
+dwa niezłe wentylatory 120mm w komplecie
+wewnętrzne USB 3.0 (podpinamy je do prosto do płyty głównej)
+dużo miejsca na karty graficzne i cooler CPU
+wykręcane śledzie
+grube blachy
+dużo filtrów przeciwkurzowych
+mata bitumiczna
Wady
Fractal Design to znana w Polsce firma, która jednak jest na stosunkowo krótko. Recepta firmy na sukces jest prosta – wykorzystywanie sprawdzonych i cenionych metod w niskiej cenie. Nie bez znaczenia na wysokość sprzedaży jest naklejka „Made in Sweden”.
Podsumowanie
Fractal Design Node 605 ma spokojny i stonowany design, ale to jednak wizytówka firmy Fractal Design. Z zewnątrz również przypadł nam do gustu świetnie prezentujący się aluminiowy panel. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest też klapka, która maskuje dostęp do wielu złącz – w tym FireWire i czytnika kart.
Wnętrze Node 605 prezentuje się bardzo przestronnie i na prawdę pomimo niewielkich rozmiarów całej obudowy można w niej zmieścić na prawdę wydajne podzespoły – takie jak Core i7 4960X/FX-8350 oraz GTX 780 Ti/R9 290X. Tak, to wszystko jest osiągalne. Sprawę ułatwia również możliwość montażu normalnego zasilacza ATX. Na dodatek kupując gotowy zestaw LC z „sto dwudziestką” możemy pokusić się o podkręcenie procesora.
Wentylacja w omawianej obudowie stoi na dobrym poziomie. Naturalnie wymiary ograniczają możliwości instalacji wielu wentylatorów, lecz pamiętajmy, że wybieramy albo rybki albo akwarium 😉
Node 605 otrzymuje od redakcji Tweaks ocenę 5/5 oraz rekomendację w kategorii jakość oraz innowacje.
Sprzęt dostarczył Fractal Design
Serdecznie dziękujemy!
Spis treści: Test Fractal Design Node 605 – designerski gigant do HTPC