Test HOPLITE ST – Najnowsza obudowa od Enermaxa
Zalety
+ Dużo miejsca dla kart graficznych i coolerów CPU
+ Beznarzędziowy montaż kart rozszerzeń, napędów optycznych i dysków HDD(3,5")
+ Dwa wentylatory w zestawie
+ Bogaty panel I/O (kontroler obrotów, 1x USB 3.0, 2x USB 2.0)
+ Możliwość ułożenia i schowania okablowania
+ Filtry przeciwkurzowe
+ Zatoka hot-swap dla dysków 2,5/3,5” SSD/HDD
+ Duży otwór w tacce służący do montażu chłodzenia CPU
+ Okno z pleksi
Wady
- Ukręcony gwint na szybkośrubce
- Brak filtru na lewym panelu
Montaż Montaż w recenzowanej obudowie przebiegł bezproblemowo. Beznarzędziowy system montażu napędów optycznych sprawdza się znakomicie. Zainstalowane w nim napędy trzymają się solidnie. System zarządzania okablowaniem jest dobry – mamy dużo miejsca na ułożenie okablowania, ale jedynym jego minusem są dwa przepusty na kable. Są one długie, ale wąskie, więc przeciąganie przewodów jest utrudnione. Karty rozszerzeń […]
Montaż
Montaż w recenzowanej obudowie przebiegł bezproblemowo. Beznarzędziowy system montażu napędów optycznych sprawdza się znakomicie. Zainstalowane w nim napędy trzymają się solidnie. System zarządzania okablowaniem jest dobry – mamy dużo miejsca na ułożenie okablowania, ale jedynym jego minusem są dwa przepusty na kable.
Są one długie, ale wąskie, więc przeciąganie przewodów jest utrudnione.
Karty rozszerzeń montujemy standardowo przy pomocy szybkośrubek , oczywiście jest to jak najbardziej pewno rozwiązanie. Podczas montażu wyszło na jaw, że najwyższy śledź lata. Po przyjrzeniu się całej sytuacji z bliska okazało się, że przykręcona tam szybkośrubka ma przekręcony gwint. Jest to niedopatrzenie ze strony Enermax-a.