Test obudowy Antec Eleven Hundred
Zalety
+ Dużo miejsca dla kart graficznych i coolerów CPU
+ Beznarzędziowy montaż kart rozszerzeń, napędów optycznych i dysków HDD(3,5")
+ Przewiewna konstrukcja (* przy zastosowaniu dodatkowych wentylatorów)
+ Bogaty panel I/O (2x USB 3.0, 2x USB 2.0)
+ Możliwość ułożenia i schowania okablowania
+ Filtry przeciwkurzowe
+ Duży otwór w tacce montażowej służący do montażu chłodzenia CPU
+ Okno z pleksi
Wady
- Brak filtrów przeciwkurzowych na panelach oraz z góry obudowy
Wygląd Zewnętrzny Obudowa ma wymiary (długość × szerokość × wysokość): 546 x 237 x 525mm i waży 6,9kg. Można w niej zainstalować płyty główne w standardzie ATX , Micro ATX, Mini ATX oraz XL-ATX. Frontowy panel został wykonany z plastiku i siatki mesh. Znajdziemy tu trzy zatoki 5,25″. Zaślepki zatok zostały wykonane z siatki meshowej. Aby je zdemontować wystarczy […]
Wygląd Zewnętrzny
Obudowa ma wymiary (długość × szerokość × wysokość): 546 x 237 x 525mm i waży 6,9kg. Można w niej zainstalować płyty główne w standardzie ATX , Micro ATX, Mini ATX oraz XL-ATX.
Frontowy panel został wykonany z plastiku i siatki mesh. Znajdziemy tu trzy zatoki 5,25″. Zaślepki zatok zostały wykonane z siatki meshowej. Aby je zdemontować wystarczy zdjąć panel i użyć zatrzasków znajdujących się na wewnętrznej stronie panelu. Znajdziemy tu także ładnie wkomponowane logo firmy Antec, natomiast w górnej części znajduje się Panel I/O.
Na Panelu I/O znajdziemy: przyciski POWER, RESET, dwa porty USB 3.0, dwa USB 2.0 złącze Audio i MIC.
Po zdjęciu frontowego panelu ujrzymy metalowy przód obudowy. Znajdziemy tu trzy metalowe zaślepki zatok 5,25″, których po wyłamaniu nie przykręcimy już z powrotem na swoje miejsce. Niżej znajduje się miejsce do montażu dwóch wentylatorów typu 120mm.
Przedni panel na wysokości montażu wentylatorów otrzymał wielki filtr przeciwkurzowy o strukturze „drobnej siatki”.
Aby go zdemontować musimy użyć dwóch zatrzasków.
Filtry przeciwkurzowe (o strukturze gąbki) otrzymały również zaślepki zatok 5,25″ .
Top obudowy otrzymał delikatne wytłoczenie, w którym producent przewidział miejsce do montażu wentylatora. Znajdziemy tutaj fabrycznie zamocowane śmigło typu 200mm podświetlane niebieskimi diodami LED. Niestety producent nie umieścił w tym miejscu filtru przeciwkurzowego.
Prawy panel otrzymał otwory wentylacyjne na wysokości CPU. W tym miejscu możemy zamocować jeden 120mm wentylator. Tutaj również zabrakło filtra przeciwkurzowego.
Lewy natomiast otrzymał wielkie okno z pleksi, które ucieszy fanów moddingu. Dodatkowo producent przewidział tu miejsce do montażu dwóch 120mm wentylatorów. Szkoda, że również i tu zabrakło filtra przecikurzowego.
Tył obudowy przedstawia się bardzo klasycznie. Zaczynając od góry mamy tu miejsce do montażu jednego 120mm wentylatora. Niżej znajdziemy aż 9 śledzi oraz dwa przepusty na chłodzenie cieczą, gdzie oczywiście zasilacz montujemy na dole.
Na spodzie obudowy znajdziemy cztery niewielkie plastikowe stópki o wysokości 16mm. Zostały one wykonane z plastiku. Spodziewałem się czegoś lepszego, na szczęście stopki sprawują się znakomicie i nie przenoszą żadnych drgań.
Dodatkowo obudowa posiada tu miejsce wentylacyjne dla zasilacza, które producent wyposażył w filtr przeciwkurzowy.
Aby go zdemontować wystarczy pociągnąć za plastikowy uchwyt. Warto zaznaczyć, że możemy go wyjąć w każdej chwili, nawet gdy zasilacz w obudowie jest zamontowany.
„Znajdziemy tu trzy metalowe zaślepki zatok 5,25″, których po wyłamaniu nie przykręcimy już z powrotem na swoje miejsce”
A pokaż mi obudowę gdzie takie metalowe zaślepki są dokręcane 😉 Niektórzy producenci w ogóle takich zaślepek nie stosują a przecież jako wadę tego traktować nie można 😉
a gdzie napisałem w minusach że to wada 🙂 ?
Ja tylko mówię, że zwracanie na to uwagi jest już „przewrażliwieniem” 😉
wspomniałem o tym ^^ a nie tam przewrażliwiony 😀