Test Raijintek Arcadia – nowy król wśród tanich obudów?
Zalety
+kultura pracy
+dużo miejsca na cooler CPU i karty graficzne
+możliwości aranżacji okablowania
+filtry przeciwkurzowe
+USB 3.0 (wewnętrzne)
Wady
Produkty niemieckiej firmy Raijintek już nie raz gościły na naszym portalu. Tym razem do naszej redakcji dotarła pierwsza obudowa tego producenta. Jest to Raijintek Arcadia. Zapraszamy na test.
Raijintek Arcadia – wygląd zewnętrzny
Front obudowy Raijintek Arcadia został w całości wykonany z czarnej siatki mesh. Całość prezentuje się niepozornie, ale wygląda dość ładnie, zarazem nie wpisuje się w trend „transformersów”.
W górnej części znalazły się dwie zatoki 5,25″ oraz jedna 3,5″.
Top testowanego produktu zawiera miejsce na dwa wentylatory 120mm. Oczywiście osłonięte filtrem przeciwkurzowym. To jednak nie wszystko. Przy krawędzi znalazł się też włącznik, przycisk reset, diody LED informujące o pracy komputera, po jednym porcie USB 3.0 i 2.0 oraz dwa złącza Jack.
Boczne panele mają specjalne wytłoczenia, które umożliwią nam instalację większego o kilkadziesiąt milimetrów chłodzenia procesora.
Tył Arcadii posiada trzy otwory na węże od chłodzenia wodnego oraz 7 slotów rozszerzeń. Niestety śledzie są wyłamywane – po demontażu np. karty dźwiękowej, czy drugiej karty graficznej pozostanie nam otwór, który ułatwi wszelakim pyłkom znajdującym się w powietrzu drogę do wnętrza peceta.
Na dole obudowy Raijintek Arcadia umieszczono dość solidne nóżki. Dużym plusem jest filtr przeciwkurzowy pod zasilaczem. Na dodatek nie trzeba wyjmować zasilacza, aby go przeczyścić.
Spis treści: Test Raijintek Arcadia – nowy król wśród tanich obudów?
Niestety obudowa nie kosztuje ok 100zł tylko 130zł a wiec to żadna okazja. Obudowa jakich wiele
W tekście jest wyraźnie napisane:
„Producent wycenił ją na niewiele, bo około 110-120zł”
http://www.skapiec.pl/site/cat/11/comp/11348584
Myślę że grubość blachy nie jest dużym minusem. Nikt tym przecież rzucać nie będzie.
Obudowę miałem również okazje widzieć na żywo i mogę ją śmiało polecić. Za tą cene jest siebie warta.
Kolega Acer chyba raczy żartować? Mając do wyboru standardową konstrukcję z cienkimi blachami oraz 30 zł droższego Brutusa M25 i Zalmana Z3 chyba oczywiście, że Arcadia jest kiepskim wyborem? To po prostu taki współczesny Brutus 410 😉