Test Raijintek Arcadia – nowy król wśród tanich obudów?
Zalety
+kultura pracy
+dużo miejsca na cooler CPU i karty graficzne
+możliwości aranżacji okablowania
+filtry przeciwkurzowe
+USB 3.0 (wewnętrzne)
Wady
Produkty niemieckiej firmy Raijintek już nie raz gościły na naszym portalu. Tym razem do naszej redakcji dotarła pierwsza obudowa tego producenta. Jest to Raijintek Arcadia. Zapraszamy na test.
Raijintek Arcadia – wewnątrz
Przy zdejmowaniu panelu bocznego łatwo odkryć mankament obudowy – bardzo cienkie blachy. Panele wydają się wyginać od samego patrzenia :). Na pocieszenie jednak wnętrze obudowy zostało nieźle zaprojektowane.
Producent umożliwił nam skorzystanie z trzech dedykowanych otworów do aranżacji okablowania. Standardowo wycięto tutaj także otwór na backplate coolera CPU, lecz w naszym przypadku nie dało się z niego skorzystać, bo był po prostu za mały.
U góry obudowy mamy możliwość instalacji dwóch wentylatorów 120mm. Nikogo nie powinno dziwić to, że Arcadia nie nadaje się do „wodowania” – o montażu chłodnicy możemy zapomnieć, no chyba, że mamy jakąś o grubości 30mm :). Żarty na bok, nikt poważny nie będzie planował instalacji chłodzenia wodnego wartego często sumy czterocyfrowe w obudowie za 130zł, także nie można tego uznać za wielką wadę.
Bardzo dobrze natomiast ma się sprawa z kartami graficznymi i chłodzeniami. W tym wypadku producent dobrze przemyślał sprawę. Bez problemu zamontujemy kartę graficzną o długości nawet 400mm. Dzięki specjalnym wytłoczeniom w panelach bocznych w obudowie Raijintek Arcadia możemy zainstalować cooler o wysokości 160mm.
Fabrycznie w obudowie znajduje się tylko jeden wentylator 120mm. Umieszczono go w tylnej części obudowy.
Jak w każdej nowej obudowie zasilacz montujemy na dole.
Dyski 3,5″ instalujemy w zatokach znajdujących się w dolnej części obudowy. Nad nimi mamy dwa miejsca na dyski SSD. Tuż nad koszykiem na HDD, znalazły się zatoki 5,25″. Napędy montujemy w nich beznarzędziowo.
Spis treści: Test Raijintek Arcadia – nowy król wśród tanich obudów?
Niestety obudowa nie kosztuje ok 100zł tylko 130zł a wiec to żadna okazja. Obudowa jakich wiele
W tekście jest wyraźnie napisane:
„Producent wycenił ją na niewiele, bo około 110-120zł”
http://www.skapiec.pl/site/cat/11/comp/11348584
Myślę że grubość blachy nie jest dużym minusem. Nikt tym przecież rzucać nie będzie.
Obudowę miałem również okazje widzieć na żywo i mogę ją śmiało polecić. Za tą cene jest siebie warta.
Kolega Acer chyba raczy żartować? Mając do wyboru standardową konstrukcję z cienkimi blachami oraz 30 zł droższego Brutusa M25 i Zalmana Z3 chyba oczywiście, że Arcadia jest kiepskim wyborem? To po prostu taki współczesny Brutus 410 😉