Test Thermaltake Level 10 GTS
Zalety
+ Szybki i beznarzędziowy montaż napędów optycznych
+ Wszechobecne filtry przeciwkurzowe
+ Cztery zatoki hot-swap z możliwością zabezpieczenia dysków przed wyjęciem
+ Duży otwór w tacce montażowej na chłodzenie CPU
+ Dwa wentylatory w komplecie (w tym jeden 200mm)
+ Możliwość ułożenia i schowania okablowania
Wady
- Nieprzemyślany system wyciągania sanek z jednej z zatok 3,5"
Montaż Montaż podzespołów w obudowie Level10GTS, zaczynamy od przykręcenia wszystkich dysków HDD/SSD do sanek montażowych, za pomocą czterech śrub, które później wkładamy w zatokę hot-swap. Następnie przykręcamy dystanse pod naszą płytę główną zgodnie z tabelką na tacce montażowej. Kolejnym krokiem jest włożenie zaślepki i płyty głównej oraz przykręcenie jej, do tacki montażowej za […]
Montaż
Montaż podzespołów w obudowie Level10GTS, zaczynamy od przykręcenia wszystkich dysków HDD/SSD do sanek montażowych, za pomocą czterech śrub, które później wkładamy w zatokę hot-swap.
Następnie przykręcamy dystanse pod naszą płytę główną zgodnie z tabelką na tacce montażowej.
Kolejnym krokiem jest włożenie zaślepki i płyty głównej oraz przykręcenie jej, do tacki montażowej za pomocą śrub.
Po przykręceniu płyty głównej montujemy zasilacz w naszej obudowie, według upodobania: wentylatorem do dołu lub do góry.
Kolejnym krokiem jest podpięcie przewodów od przedniego panelu I/0 ( USB 2.0/3.0, Audio itp.) i wtyczek 8/24pin do płyty głównej. Na tym etapie montażu (w miarę możliwości), staramy się poprowadzić przewody za tacką montażową.
Później, podpinamy przewody SATA, które służą do przesyłania danych z dysków HDD/SSD i podłączamy jedną wtyczkę zasilania do poczwórnej wiązki, która zasili nasze dyski.
Kolejnym krokiem jest odkręcenie górnej maskownicy śledzi. Następnie, odkręcamy niepotrzebne śledzie i montujemy karty rozszerzeń.
Jeśli posiadamy dwie karty, musimy dodatkowo połączyć je mostkiem CF/SLI. Po przykręceniu kart (za pomocą jednej szybkośrubki) montujemy maskownice śledzi.
Następnie, układamy i podwiązujemy przewody za tacką montażową. Używamy do tego dołączonych, plastikowych opasek zaciskowych. Jak wcześniej wspominałem, obudowa posiada całkiem przyzwoity system zarządzania okablowaniem. Za tacką montażową jest bardzo dużo miejsca, więc z ułożeniem przewodów nie powinno być żadnego problemu.