Polecane
 

Portal komputerowy » LGA1155 » Test Gigabyte B75M-D3V » Strona 13

Test Gigabyte B75M-D3V

 

 
Opinia
 

Gniazdo:
 
Cena:
 
Producent:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
38 total ratings

 

Plusy


+ Obsługa procesorów Sandy Bridge i Ivy Bridge
+ PCI-E 3.0
+ Nominalna obsługa USB 3.0/SATAIII przez chipset Intel B75
+ Energooszczędność
+ Wysokiej klasy podzespoły: kondensatory polimerowe oraz tranzystory Lower RDS(on) MOSFETs
+ Ultra Durable 4
+ Zgodność ze starszymi interfejsami ( LPT/COM)

Minusy


- Brak możliwości OC poprzez zmianę szyny BCLK.
- Nagrzewający się Radiator na chipsecie B75.
- Pamięci pracujące z szybkością 1600MHz tylko z procesorami Ivy Bridge.


Kilka słów o teście

Opinia Obok budżetowej płyty Gigabyte B75M-D3V nie możemy przejść obojętnie. Cena płyty waha się w granicach 240 zł, więc jest tania patrząc na to co może nam zaoferować. Recenzowana konstrukcja została wyposażona w zapomniany już przez co niektórych port COM i LPT. Dzięki zgodności ze starszymi interfejsami możemy w łatwy sposób podłączyć starszą drukarkę/skaner lub […]

1
Opublikowano 13 września 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Opinia

rekomendacja Gigabyte B75M-D3V

Obok budżetowej płyty Gigabyte B75M-D3V nie możemy przejść obojętnie. Cena płyty waha się w granicach 240 zł, więc jest tania patrząc na to co może nam zaoferować. Recenzowana konstrukcja została wyposażona w zapomniany już przez co niektórych port COM i LPT. Dzięki zgodności ze starszymi interfejsami możemy w łatwy sposób podłączyć starszą drukarkę/skaner lub programator do flashowania/obsługi urządzeń podłączonych portem szeregowym lub równoległym- niby archaizm, ale pewnie i znajdą się entuzjaści tych interfejsów ^^

Sekcja zasilania składa się z pięciu faz i nie posiada żadnego radiatora, ale moje testy udowodniły ze procesor Intel I7 2600k nie jest dla niej nieosiągalnym wyzwaniem. Temperatury sekcji zasilania pod obciążeniem wraz z procesorem Intel I7 2600K są akceptowalne, a pobór energii całej platformy niski. Można nawet powiedzieć, że płyta Gigabyte B75M-D3V jest energooszczędnym produktem co w konstrukcjach typowo biurowych jest bardzo istotne.

Dzięki technologii Ultra Durable 4 Classic dostajemy gwarancję bezpieczeństwa i długiej żywotności płyty głównej firmy GIGABYTE, natomiast zaimplementowane technologie i rozwiązania sprawią, że użytkowanie komputera biurowego będzie czystą przyjemnością.

Dzięki wykorzystanemu chipsetowi Intela B75 mamy nominalne wsparcie dla standardów SATAIII i USB 3.0. Płyta została wyposażona w  sześc portów SATA w tym jeden w standardzie SATAIII oraz osiem portów USB 2.0 cztery porty USB w wersji 3.0. Warto wspomnieć że na płycie Gigabyte B75M-D3V możemy przypisać zintegrowanej grafice Intel HD 3000 od 32 do 1024MB pamięci(standardowo 64MB).

Minusem  konstrukcji jest to że pamięci o wyższym taktowaniu od 1333MHz działają z pełną szybkością tylko z 3 generacją procesorów Intela.  Negatywnie odebrałem fakt, że chipset B75 podczas obciążenia nagrzewa się do aż 51 stopni(uwaga na palce!). To kolejny nagrzewający się radiator w recenzowanej przez mnie konstrukcji Gigabyte. Ostatnim dość poważnym minusem wykluczającym płytę z grona entuzjastów overclockingu, jest brak możliwości podkręcania procesora poprzez zmianę szyny BCLK.

Płycie Gigabyte B75M-D3V przyznaje ocenę 4/5 oraz mogę polecić ją wszystkim tym, co szukają niedrogiej, oszczędniej i dobrze wykonanej płyty do komputera typowo biurowego.

Podziękowania dla Gigabyte za udostępnienie płyty głównej  B75M-D3V do testów.

Gigabyte logo

 

Spis treści: Test Gigabyte B75M-D3V

rafbgo
 
Osoba dłużej nie współpracuje z serwisem Tweaks.pl.


1 komentarz


  1.  
    abc

    Bardzo dokladna i rzetelna recenzja, wlasnie przymierzam sie do kupna tej plyty i teraz wiem ze warto, dzieki!





Dodaj komentarz


(required)