Recenzja TT Hardcano 12 Rev2
Kilka dni temu trafiła do mnie paczuszka w której odnalazłem najnowszy i chyba najbardziej zaawansowany panel kontrolny. Regulator został wykonany przez bardzo dobrze wszystkim znana firmę Thermaltake.
Na pierwszy rzut oka można powiedzieć że się kupiło nie wiadomo jakie radio samochodowe, gdy kartonik leżał na półce i przyszedł kolega to wziął je do ręki i się zapytał co odtwarza ??…..
W poniższej tabeli zamieszczam wszystkie ważniejsze informacje jakie udało mi się odszukać i wyczytać, mam nadzieję że to wystarczy.
Nadszedł czas rozpakowania oraz podłączenia naszego nowego dzieła, do tego posłuży nam szereg przejściówek jakie zostały dołączone w foliowych woreczkach oraz bardzo czytelna kolorowa instrukcja. Najpierw jednak trochę o wykonaniu regulatora.
Wykonanie i wygląd zewnętrzny
Pod tym względem nie można kompletnie nic zarzucić Thermaltake’owi. No może jeden mały drobiazg, tuż nad wyświetlaczem widać wyprowadzenie złącza do niego, a nie wygląda to zbyt estetycznie. Choć z drugiej strony przeważnie patrzymy z góry na wyświetlacz, a nie z dołu. Calutka obudowa jest wykonana bardzo ładnie, w czarnym kolorze co troszeczkę dodaje uroku. Kable są obwinięte elastyczną siatką dzięki której eliminujemy plątaninę kabli. Same kable są odpowiedniej długości zarówno do małych jak i dużych obudów, zawsze bez problemu można je podwinąć a i rozrzucone ładnie się prezentują. Przejedzmy teraz do przedniej, najbardziej widocznej części panelu….
Tu bym się zastanawiał z czym mam do czynienia. Montaż klawiszy jak w telefonie komórkowym, bardzo ładne podświetlanie z efektem EL. Czy ktoś widział taki panel ?? Wyświetlacz jest bardzo czytelny i nie miałem najmniejszych problemów z odczytaniem parametrów pracy. Kończąc opis wykonania mogę powiedzieć że w obecnej chwili nie ma na rynku bardziej zaawansowanego i lepiej wykonanego kontrolera obrotów !!
Montaż
Instalacja przebiegła bezproblemowo, trochę zabawy w kablach lecz bardzo czytelnie podpisane kabelki bardzo pomogły i nie przysporzyły wielu zmartwień. Cała procedura tzn. instalacja przebiegła szybko i można ją uznać za bardzo prostą.
Wrażenia z pracy
Użytkowanie bardzo łatwe, czytelne guziki. Nie da się nie zauważyć że są tryby pracy, manualny i automatyczny. Regulacja odbywa się skokowo w obu przypadkach co czasem jest troszeczkę męczące gdyż na trybie manualnym czasem kontroler czasem lubi sobie sam przyśpieszyć lub zwolnić wentylator. Nie należy na to zwracać uwagi gdyż to nie przeszkadza. Panel każdym wentylatorem steruje oddzielnie, do każdego wyjścia jest przypisany czujnik temperatury według których kontroler wie jak sterować napięciem w trybie automatycznym.