Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Monitory » Test AOC U3477PQU. 34-calowy monitor formatu 21:9. » Strona 3

Test AOC U3477PQU. 34-calowy monitor formatu 21:9.

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Rating
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
5 total ratings

 

Zalety



+ świetna jakość obrazu
+ dobre odwzorowanie kolorów
+ szerokie kąty widzenia
+ doskonała ergonomia
+ równomierność podświetlenia
+ bardzo duża przestrzeń robocza
+ możliwość ładowania urządzeń przenośnych

Wady



- spore opóźnienie sygnału
- maksymalne odświeżanie na poziomie 60 Hz
- wysoka jasność minimalna przy zerowym ustawieniu
- przesuwa się cała podstawa monitora
- czas reakcji matrycy 5 ms może być niewystarczający dla wymagających graczy
- dość duży input lag (monitor nie nadaje się do szybkich gier FPS online)


Kilka słów o teście

AOC U3477PQU z założenia posiada wszystkie najlepsze cechy, jakimi powinien charakteryzować się panoramiczny monitor. Ogromna przestrzeń robocza, doskonała ergonomia a także szeroka funkcjonalność to zalety jakie ten sprzęt oferuje. Oprócz tego monitor naprawdę genialnie wygląda, mimo braku zakrzywionego ekranu.

0
Opublikowano 24 października 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

AOC U3477PQU – odczucia z użytkowania i testy praktyczne

Rozdzielczość 3440 x 1440 pikseli na 34-calowej przekątnej o formacie 21:9 zapewnia świetne doznania fanom dużych ekranów. Trudno powiedzieć, by taki format stawał się standardowy, natomiast do naszej redaKcji ostatnio przyjeżdżają wyłącznie wielkogabarytowe sprzęty – trudno będzie się od nich odzwyczaić. Gęstość na poziomie 110 PPI porównywalna jest tu do tej, którą osiągają 20-calowe monitory Full HD. Ostrość obrazu jest więc w zupełności zadowalająca, a jeśli zestawimy ją ze świetnymi kątami widzenia matrycy IPS (178 stopni w pionie i poziomie), to otrzymamy produkt co najmniej bardzo dobry w uniwersalnym zastosowaniu.

Tak duży ekran to ogromne ułatwienie pracy z wieloma aplikacjami, wieloma otwartymi oknami. Ekran możemy w tym celu podzielić nawet na cztery części, wykorzystując oprogramowanie Screen+. Wykorzystanie dostępnej, panoramicznej przestrzeni roboczej daje naprawdę wymierne efekty podczas intensywnej pracy Czasy reakcji AOC sięgają 5 milisekund (GtG), co pozwala na komfortową rozgrywkę w grach strategicznych; w produkcjach FPS czy TPS będzie już zauważalnie gorzej. Z drugiej strony, nie jest to monitor gamingowy, a raczej sprzęt dedykowany osobom pracującym w CAD-zie, Photoshopie, przy montażu wideo czy obróbce zdjęć.

Ciekawe funkcje monitora:

Regulowana wysokość i pivot

Bardzo dobra ergonomia to jedna z największych zalet testowanego monitora. Pozycję ekranu można regulować w każdej płaszczyźnie, a dzięki funkcji pivot, ekran można obrócić o 90 stopni i korzystać z pionowego ustawienia. Dzięki temu znalezienie optymalnej pozycji ekranu jest dziecinnie proste.

Feature_Height_Adjustment_77ID

Picture in Picture

Ta bardzo przydatna funkcja umożliwia podłączenie kilku jednoczesne podłączenie i wyświetlanie obrazu z dwóch źródeł – np. komputera, laptopa, smartfona, tabletu, czy aparatu. Obraz jest wyświetlany w oknie, którego rozmiar i pozycję można zmieniać.

Screen+

Funkcja ta umożliwia zarządzanie wyświetlanymi okienkami. Dzięki niej można łatwo podzielić pulpit na kilka stref, co pomaga zagospodarować tę przestrzeń roboczą. Dostępnych jest 7 ustawień, dzielących ekran na 1,2,3 lub 4 okna. Przesunięcie otwartego okna w wybraną strefę, powoduje jego automatyczne dopasowanie.

Clear Vision

Ta funkcja umożliwia wyostrzenie wyświetlanego obrazu. Domyślnie wyłączona może być ustawiona w jednym z trzech stopni natężenia (słaby, średni, silny).

Feature_WQHD

Trzyletnia gwarancja

Długi okres gwarancyjny to spokojny sen każdego użytkownika. W przypadku AOC ten błogi stan trwa trzy lata, bo właśnie na taki okres producent udziela gwarancji. W tym czasie wszelkie ewentualne usterki lub wady są usuwane na koszt firmy.

Feature_3_years_warranty

Testy praktyczne

Przy ustawieniu jasności na 0% wyświetlany obraz pozostawał jasny. Zwiększenie jasności o 10% powodowało zwiększenie luminancji o ok.20 punktów. Optymalną wartość uzyskuje się już na początku skali, co daje bardzo duże pole manewru.

Test poziomów luminancji. Monitor ustawiliśmy na 6500K i wybraliśmy kontrast 50%. Wyniki:

aoc u3477pqu testy luminancji

Monitor AOC U3477PQU pracując z optymalną luminancją (czyli ok. 120 cd/m2) pobierał z gniazdka 41,8 W energii elektrycznej. Przy maksymalnej jasności pobór energii wzrastał do 67,8 W. W trybie czuwania monitor konsumował 0,2 W energii.

Równomierność podświetlenia stoi na wysokim poziomie. Jedynie w prawym górnym rogu widoczna jest różnica. To bardzo dobry wynik, zwłaszcza jak na tak dużą przekątną ekranu oraz panoramiczny format ekranu.

aoc u3477pqu czerń matrycy aoc u3477pqu czerń matrycy 3 aoc u3477pqu czerń matrycy 2

AOC U3477PQU posiada matrycę IPS, która odznacza się dobrym odwzorowaniem kolorów oraz szerokimi kątami widzenia. Jest to szczególnie istotne przy panoramicznym monitorze. Obraz jest wyraźny i czytelny także przy korzystaniu z funkcji pivot i ustawieniu ekranu w pozycji pionowej.

aoc u3477pqu kąty widzenia i obraz aoc u3477pqu kąty widzenia 2 aoc u3477pqu kąty widzenia aoc u3477pqu kąty widzenia 3 aoc u3477pqu kąty widzenia 4 aoc u3477pqu kąty widzenia 5

Spis treści: Test AOC U3477PQU. 34-calowy monitor formatu 21:9.

Robert Żabiński
 
Redaktor i tester sprzętu komputerowego oraz mobilnego. Wcześniej sporo widziany w ekipach: PCCentre.pl, PCFoster.pl, a przede wszystkim w PCArena.pl.


0 komentarzy



Dodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)