Honor 9 – test smartfona klasy premium
Zalety
+dobra ergonomia,
+dobra jakość wykonania,
+wydajny SoC,
+(o zgrozo) złącze Jack,
+etui w komplecie,
+szybkie, sprawne działanie,
+niezła cyfrowa stabilizacja obrazu,
+dobry aparat,
+Dual SIM,
+slot kart microSD...
Wady
-brak OIS,
-od sprzętu tej klasy powinno się oczekiwać systemu stereo,
-brak LTE 800MHz
W dzisiejszych czasach coraz więcej sklepów czy nawet operatorów oferuje smartfony z Państwa Środka. Cieszą się one dużą popularnością wśród użytkowników ze względu na brak tzw. „podatku od marki”. W nasze ręce trafił właśnie smartfon marki Honor. Jak wypadnie w testach? Czas pokaże! Zapraszamy na test!
Honor 9 – aparat i kamera
Honor 9 posiada z tyłu dwa sensory. Jeden z nich ma 20MP (monochromatyczny) drugi natomiast ma 12MP (RGB). Oprogramowanie aparatu jest w stanie przetwarzać obrazy z dwóch sensorów i odpowiednio je przeliczać. Dzięki temu na przykład mamy możliwość skorzystania z opcji hybrydowego zoomu (patrz obrazy poniżej).Interfejs aparatu wydaje się dość intuicyjny. Umożliwia robienie zdjęć marko, HDR. Ponadto wspierane jest nagrywanie w zwolnionym tempie oraz 4K.
Jakość zdjęć jest naszym zdaniem bardzo dobra. Smarton robi fotki naprawdę wysokiej klasy. Musimy przyznać, że hybrydowy zoom to całkiem ciekawa opcja. Oczywiście jakość jest nieco gorsza niż zoom optyczny, jednak da się zauważyć delikatną różnicę względem cyfrowego przybliżenia. Jeśli wykonujemy zdjęcie w nieco gorszych warunkach oświetleniowych warto skorzystać z aparatu monochromatycznego (zobacz porównania wyżej – zdjęcie „normalne”, zoom hybrydowy oraz czarno-białe).
Jeśli chodzi o zdjęcia robione przednią kamerą to wszystko jest w porządku. Nie mamy zastrzeżeń. Poniżej przykłady zdjęć.
Jakość wideo jest w porządku. Honor 9 ustępuje nieco np. Samsungowi Galaxy S8, ale jednak trzeba wziąć pod poprawkę fakt, że smartfony te reprezentują różne półki cenowe. Trochę szkoda, że nie zdecydowano się na optyczną stabilizację obrazu (która właściwie jest np. w smartfonie Huawei P10). O ile w dzień w przypadku dobrego oświetlenia wszystko jest w porządku, to jednak gdy światła jest mniej widać nieco, że oprogramowanie miewa problemy z utrzymaniem „stabilności obrazu”.
Spis treści: Honor 9 – test smartfona klasy premium