Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Recenzja Mini PC na przykładzie Shuttle SZ77R5 » Strona 5

Recenzja Mini PC na przykładzie Shuttle SZ77R5

 

 
Opinia
 

Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
16 total ratings

 

Zalety


+przemyślana konstrukcja
+jakość wykonania
+biorąc pod uwagę wymiary niezłe temperatury
+mocny zasilacz w komplecie
+małe wymiary i duże możliwości instalacji sprzętu

Wady


-cena
-sprzęt zaprojektowany w 2013 roku i kosztujący niecałe 2000zł powinien mieć UEFI


Kilka słów o teście

Małe komputery ostatnio zyskują na popularności. Nie tylko dla tego, że ich cena spada, ale za sprawą ciągle wzrastającej wydajności takiego mini PC. Dla chcącego nic trudnego i można złożyć sobie na prawdę wydajnego „malucha”. My przetestujemy jednego z gotowych zestawów – tzw. „barebone” od firmy Shuttle oznaczony numerem SZ77R5.

0
Opublikowano 20 marca 2014 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Testy głośności, poboru energii i urządzenia pomiarowe

Pobór energii mierzyliśmy miernikiem Voltcraft Energy Logger 4000.

Voltcraft Energy Logger 4000

 

Do mierzenia poziomu głośności posłużył nam sonometr UNI-T UT-352. Charakterystykę pomiaru sonometru ustawiliśmy na „A” (sonometr będzie wyświetlał tylko te dźwięki, które jest w stanie usłyszeć nasze ucho, czyli z przedziału 20Hz – 20 kHz*). Czas próbkowania postanowiliśmy zostawić na wartości FAST, przez co sonometr będzie odświeżał pomiar co 125ms. Odległość sondy sonometru od PC wynosiła 70cm.

Unit UT352 sonometr Tweaks.pl

Nasza platforma testowa w spoczynku generowała około 38dB(A), czyli nieźle. Pod obciążeniem hałas wzrastał do 40,5dB(A), nadal jest to akceptowalny poziom głośności, choć całość jest już słyszalna Należy pamiętać, że my korzystaliśmy z ustawień automatycznych, a w BIOS-ie mamy masę różnych ustawień wentylatora – od trybu ultra cichego po ultra wydajny.

Podczas spoczynku energię pomagała oszczędzać płyta główna, która wyłączała niepotrzebne fazy zasilania procesora. W efekcie w tak zwanym  „Iddle” cały komputer pobierał około 40W. Podczas oglądania filmu w jakości FullHD (odtwarzanego z dysku) platforma potrzebowała 70W – bardzo dobry wynik. Uruchomienie gry 3D poskutkowało wzrostem poboru energii od 130 do 210W (w zależności od obciążenia CPU i GPU). Podczas maksymalnego obciążenia (tryb „Power Supply test” w programie OCCT) całość pobierała około 320W.

Spis treści: Recenzja Mini PC na przykładzie Shuttle SZ77R5

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzy



Dodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)