
Recenzja ASUS R9 290X DirectCU II OC – potwór na smyczy!
Zalety
+opłacalny w swojej klasie
+niezła kultura pracy
+obsługa Mantle i AMD TrueAudio
+4GB pamięci VRAM (do rozdzielczości rzędu 4K)
Wady
Test najwydajniejszej karty graficznej od „czerwonych”. Czy R9 290X sobie poradzi? A może jednak okaże się kompromitacją? Czy dobrze go wyceniono? Czas pokaże.
Testy
W Battlefield 3 test polegał na przejściu odcinka ze wzgórza do dalszego wraku. Mapa to „Zatoka Omańska”.
R9 290X przegonił niepodkręconego 780 Ti, lecz podkręcony postawił poprzeczkę za wysoko.
Testy – GTA 4
W GTA 4 znaleźliśmy miejsce testowe pod linią metra, zapewniało to dużo cieni, a więc karta miała wymagające zajęcie. Owe miejsce znajduje się tuż obok domu Little Jackob-a, w części Dukes
Tutaj również 780 Ti stawia poprzeczkę wysoko.
Testy – Max Payne 3
Grę o nazwie Max Payne 3 zdecydowaliśmy się testować w chapter 5, gdy docieramy na wyspę uwolnić Fabianę. Możemy tu znaleźć dużo traw, każda jest renderowana osobno, przez co GPU ma nad czym pracować.
Max Payne 3 lepiej działał na R9 290X.
Metro Last Light przetestowaliśmy w końcowej mapie D6. Podczas przechodzenia misji z ognia i dymu wyłaniali się przeciwnicy, a to zabójcze połączenie jest w stanie wykorzystać ostatnie zasoby każdej karty graficznej. Udział procesora przy wyniku FPS wykluczamy, ponieważ jego obciążenie podczas testów nie przekroczyło 80%. Wyniki:
R9 290X zajmuje drugie miejsce, ale nie panikujmy – gra tworzona we współpracy z nVidią.
Testy – Tomb Raider
W najnowszej odsłonie Tomb Raidera miejsce testowe znaleźliśmy tuż po wyjściu z zawalającej się jaskini. W tej lokalizacji otacza nas dużo traw, podobnie jak w Max Payne 3. Wyniki prezentują się następująco:
Z takim chłodzeniem (plus jeszcze digi+ przy zasilaniu) to faktycznie można myśleć o OC i biciu rekordów w osiągach. Ciekawe jak to współpracuje z płytami z ROG.