Polecane
 

Portal komputerowy » Recenzja SilverStone Heligon HE02 i Argon AR03 » Strona 8

Recenzja SilverStone Heligon HE02 i Argon AR03

 

 
Opinia
 

Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
17 total ratings

 



Kilka słów o teście

Woda i ogień – tak można określić dwa recenzowane coolery. Czy któryś z nich czymś zaskoczy? A może oba okażą się totalną klapą?

0
Opublikowano 2 marca 2014 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie

Heligon HE02 to zupełnie inna bajka co Argon ARo3. SilverStone głównie kieruje ten produkt zagorzałym fanom ciszy. W tym przekonaniu utwierdza nas także małe zagęszczenie żeber. Niestety znakomita wydajność w stosunku do ciszy obarczona jest pewną niedogodnością, chłodzenie waży nie mało (prawie 1kg) i zajmuje dużo miejsca, a co za tym idzie wymaga przewiewnej, dość dużej obudowy. Ponadto rozmiar chłodzenia sprawia, że montaż dla laików staje się bardzo trudny. Co do wydajności HE02 nie mamy żadnych zastrzeżeń. W pracy pasywnej radzi sobie świetnie, a po dołożeniu wentylatora Heligon zajmuje najwyższe pozycje na wykresach. Nie pozostaje nam nic innego jak przyznać zasłużoną ocenę 5/5 oraz wyróżnienie w kategorii cisza oraz wydajność! Tweaks.pl rekomenduje ten cooler dla fanów ciszy, którzy nie chcą wydać fortuny na wydajne chłodzenie wodne.

wydajnośćKultura pracy

Zalety:

  • świetna wydajność pasywnie,
  • świetna wydajność aktywnie,
  • cena(ok 300zł)

Wady:

  • wymiary i waga mogą komplikować lub nawet uniemożliwić montaż,
  • stosunkowo trudna dostępność (obecnie w Morele, Alsen, Proline)
 

SilverStone Argon AR03 to wydajny i dobrze skonstruowany cooler CPU. Można w nim docenić łatwy montaż oraz małe wymiary. Niestety na 12V fabrycznie dołączony wentylator jest zdecydowanie za głośny przy prezentowanej wydajności chłodzenia – radzimy zmniejszyć napięcie do 7V. Kwestię wydajności możemy ocenić, na ponadprzeciętną, udało nam się uzyskać Overclocking rzędu 4,7GHz. Niestety na naszym, starszym technologicznie procesorze, Argon działa „na pół gwizdka”, bo kilka heat-pipe-ów nie ma kontaktu z procesorem. W przypadku najnowszych procesorów Intel Haswell może być jeszcze gorzej, ponieważ tam rdzeń jest jeszcze mniejszy, a co z tym idzie mniejsza powierzchnia oddawania ciepła. Z czystym sumieniem Argona AR03 możemy polecić osobom planującym go użyć na podstawce 1155 (SB),1366, 2011 oraz na wszystkich 6-cio i 8-io rdzeniowych procesorach AMD, Haswellowcy lepiej, aby rozejrzeli się za czymś innym.

[AKTUALIZACJA 04.03.14]

Otrzymaliśmy od SilverStone informację, że dla mniejszych procesorów (Haswell, Ivy Bridge, Sandy Bridge, Lynnfield) znacznie opłacalniejszy jest wybór SilverStone Argon AR02 bądź AR01 – mniej więcej taka sama wydajność w niższej cenie. AR03 kierowany jest na podstawki 1366 i 2011.

Argon AR03 otrzymuje od nas ocenę 5/5 i rekomendację w kategorii „Innowacje” za świetny pomysł na wydajne chłodzenie.

wydajność

Zalety:

  • łatwy montaż
  • nie zasłania pamięci RAM
  • niezła wydajność…

Wady:

  • choć to zależy od powierzchni naszego procesora
  • głośny
 

 

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

SilverStone logo

Dziękujemy!

Spis treści: Recenzja SilverStone Heligon HE02 i Argon AR03

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzy



Dodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)