Test Sony Xperia Z3 Compact. Oby więcej takich kompaktowych telefonów.
Zalety
+ Wysokej klasy wykonanie smartfona,
+ Bardzo długi czas pracy na baterii,
+ Bardzo wysoka wydajność smartfona,
+ Wodoszczelna obudowa,
+ Czytelny w każdych warunkach ekran,
+ Nagrania wideo ze świetną stabilizacją obrazu również przy 4K,
+ Niezłej jakości zdjęcia i mnóstwo dodatkowych trybów aparatu,
+ Wysoka jakość dźwięku na słuchawkach,
+ Frontowe głośniki,
+ Obsługiwane standardy łączności.
Wady
- Brak pilota podczerwieni,
- Brak wsparcia NTFS w USB OTG,
- Dystorsja w trakcie filmowania w 4K,
- Matryca aparatu taka sama jak w Xperii Z1,
- Obsługa kart typu nanoSIM,
- Aktywny tryb HDR tylko przy zdjęciach 8 mpx.
Sony Xperia Z3 Compact to bardzo dobry smartfon, który przypadnie do gustu osobom poszukującym telefonu małego ale bardzo wydajnego. Model ten łączy wszystkie te cechy, a do tego oferuje jeszcze więcej. Bardzo dobre wykonanie, dobry aparat, niezwykłą baterię, ładny wygląd. Zalet jest masa. Cuż więcej chcieć. Zapraszamy na test.
Sony Xperia Z3 Compact – interfejs użytkownika
Sony Xperia Z3 Compact wyposażono w system Android 4.4.4 KitKat, a do tego wsparty fabrycznymi aplikacjami od Sony. Aplikacje można wyszukiwać po nazwie, wybrać kolejność własną, alfabetyczną oraz według częstości użycia, a także wyświetlić tylko aplikacje zainstalowane przez użytkownika. Sklepowe wersje Sony Xperia Z3 Compact otrzymały niedawno aktualizację do Lollipopa, natomiast nasz sampel sprzętowy podczas sprawdzania tej opcji w ustawieniach tego przywileju wciąż nie miał. Dlatego wszystkie testy i wrażenia z użytkowania odbyły się pod kontrolą batonika.
- Muzyka – aplikacja Sony do odtwarzania muzyki, wcześniej nazywającą się Walkman
- Album – aplikacje Sony do przeglądania grafik i zdjęć, która potrafi zaczerpnąć zdjęcia również z takich źródeł jak Facebook, Picassa i Flickr. Możliwe jest również przeglądanie zdjęć wykonanych tylko aparatem w telefonie, bazując na lokalizacji, po twarzach fotografowanych osób, a także z podziałem na foldery. Integracja z PlayMemories Online umożliwia nielimitowany backup zdjęć do sieci.
- Filmy – aplikacja Sony do oglądania nagrań wideo. Również umożliwia przeglądania materiałów po folderach lub ograniczając się do samego aparatu.
- PlayStation – aplikacja dla graczy posiadających PlayStation i konto w sieci PSN
- What’s New – aplikacja podpowiadająca materiały multimedialne i rozrywkowe
- Kalkulator
- Video Unlimited – sklep z materiałami wideo należącymi do wytwórni Sony
- Radio FM
- TrackID – aplikacja rozpoznająca muzykę
- Xperia Care – pomoc techniczna Sony
- Google – zestaw aplikacji
- AVG Protection – program antywirusowy
- OfficeSuite – pakiet biurowy
- Movie Creator – aplikacja Sony automatycznie tworząca pokazy slajdów z najlepszych ujęć
- Szkic – aplikacja Sony do przerabiania zdjęć polegającego dodawanie tekstu, odręcznych rysunków i naklejek. Możliwa jest również współpraca z innymi użytkownikami
- Xperia Lounge
- File Commander – eksplorator plików
- Facebook – fabryczna aplikacja
System obsługuje całkiem sporo gestów — wybudzanie przez podwójne stuknięcie w ekran, przełączanie utworów po przesunięciu palcem w poziomie; rozpoznaje także narysowane na ekranie litery, do których możemy przypisać wybrane przez siebie aplikacje.
Miłym dodatkiem jest obecność prostego menedżera plików File Commander, który w tej formie swoje funkcje spełnia należycie, ale jeśli komuś potrzeba więcej, to ze sklepu Google Play zaopatrzy się w inny – bardziej rozbudowany menadżer plików. Oprócz tego w nasze ręce dostajemy aplikację Dysk Google, w której też możemy trzymać swoje dwolonie wybrane pliki.