Test Sony Xperia Z3+. Ładny, ale niestety gorący smartfon.
Zalety
+ Ładna oraz kompaktowa (jak na rozmiary wyświetlacza) obudowa
+ Wodoszczelny port microUSB
+ Certyfikaty IP65/68
+ Podświetlenie ekranu
+ Frontowe głośniki stereo
+ Czułość ekranu (zwłaszcza po zachlapaniu)
+ Niezły czas pracy na jednym ładowaniu
Wady
- Problemy z temperaturą
- Widoczny digitizer
- Śliska obudowa smartfona
- Szkło jest podatne na rysy
Mimo, że niedawno na rynku zadebiutowała najnowsza generacja flagowych modeli z rodziny Xperia Z5, to w ofercie mamy wciąż model Z3+. Urządzenie z wyglądu prezentuje się naprawdę bardzo dobrze, a do tego jest dobrze wykonane. No poprostu całość sprawia ogólnie wrażenie produktu premium. Oczywiście, jak każdy inny – i ten smartfon nie jest pozbawiony wad (niekiedy poważnych). Sprawdźmy jak sobie radzi on na codzień i czy w ogólnym rozrachunku Xperia Z3+ jest godna polecenia.
Sony Xperia Z3+ – ekran i bateria
W Sony Xperia Z3+ zastosowano 5,2-calowy ekran IPS Triluminos o rozdzielczości 1080 na 1920 pikseli. Ekran jest naprawdę bardzo dobrej jakości. Do wyświetlanego obrazu nie będziesz mieć większych zastrzeżeń. Kąty widzenia również są bardzo szerokie w każdej pozycji odchylonej. Zagęszczenie pikseli na poziomie 441 PPI jest na tyle wysokie, że czcionki są ostre i czytelne. Nie stwierdzisz braku komfortu podczas korzystania z telefonu w jakimkolwiek scenariuszu użytkowania. Pod tym względem nic mu nie zarzucisz. Dodatkowo jak tylko zechcesz, to jasność możesz regulować sobie zarówno manualnie, jak i automatycznie – a wszystko to dzięki czujnikowi światła.
Sony Xperia Z3+ posiada niewymienną baterię o pojemności 2930 mAh. Jak wykazały testy, bateria spokojnie wystarcza na dzień intensywnego użytkowania. Pamietaj jednak, że czas ten szybko się skróci, kiedy uruchomisz gry czy bardziej zaawansowane aplikacje. Jest to oczywiście zjawisko jak najbardziej normalne. Tak duży i jasny panel po prostu ma swój apetyt na energię i nic na to nie poradzimy. Taki przykład – podczas intensywnego użytkowania, bateria ze stanu 100% zeszła w zaledwie 9 godzin do stanu 30%. Stan czuwania telefonu z kolei przez 8 godzin uszczuplił wskaźnik baterii o kolejne 10%. Na szczęście aby poprawić osiągi baterii możemy np. poziom jasności wyświetlacza regulować w trybie hybrydowym tj. automatycznym + nasze ustawienie, co umożliwia takie jej dobranie, aby nieco wydłużyć jej działanie.
W ustawieniach znajdziemy trzy stopnie oszczędzania energii: Stamina – w zależności od potrzeb możemy uruchomić zwykłą procedurę oszczędzania energii, która wyłączy transmisję danych w trybie gotowości i ograniczy wydajność procesora. Możemy nakazać telefonowi, aby ten samoczynnie uruchamiał ów tryb, kiedy procent rozładowania baterii zejdzie do poziomu wskazanego przez nas, lub uruchomić oszczędzanie energii na stałe. Oprócz tego mamy jeszcze dostepny tryb Ultra Stamina oraz moduł analizujący działanie aplikacji.
Spis treści: Test Sony Xperia Z3+. Ładny, ale niestety gorący smartfon.
Zdecydowanie nie polecam ze względu na brutalna politykę Sony w stosunku do Klienta.
Sony nie uznaje reklamacji, brutalnie odrzuca swoją winę i zostajemy nowym niesprawnym aparatem bez gwarancji lub każą płacić ~800 zł
Problem wyginania się w smartfonach serii Z był i nadal jest.
Sony Xperia Z3 również się wygina
http://technowinki.onet.pl/smartfony/sony-xperia-z3-rowniez-sie-wygina/gqkls
Sony z3 bend (wygięty) – czyli banan po Polsku.
http://sylwesterjezierski.pl/sony-z3-bend-wygiety-czyli-banan-po-polsku/
Sony Xperia Z3 owner reports 'bendgate’ issue
http://www.hardwarezone.com.my/tech-news-sony-xperia-z3-owner-reports-bendgate-issue