Test AAB Cooling Super Silent P1 – Mały może więcej
Zalety
+ Cichy wentylator (do 2000RPM)
+ Jakość wykonania
+ Prosty sposób montażu
+ Kompatybilność z dużą ilością podstawek
+ Cena
Wady
- Heatpipe'y nie mają bezpośredniego kontaktu z powierzchnią procesora
- Finy radiatora łatwo ulegają deformacji
Tym razem przetestowaliśmy cooler firmy AAB Cooling. Czy wyszedł zwycięsko w starciu z SilentiumPC Spartan PRO HE924? Zapraszam do lektury.
Podkręcać procesor może każdy, zwiększając w ten sposób całkowicie za darmo moc obliczeniową swojego komputera. Efekty widać jak na dłoni w grach, gdzie zwiększa się ilość wyświetlanych klatek na sekundę(FPS). Ludzie, którzy pracują nad obróbką filmów czy grafiki również podkręcają swoje procesory, by proces tworzenia i edycji przebiegał znacznie szybciej. Największą wadą overclockingu procesora jest fakt, iż jednostka CPU z podniesionymi zegarami i często zmienionym napięciem wydziela znacznie więcej ciepła.
Standardowe coolery dołączane do zestawów z procesorem ledwie dają radę z procesorem pracującym ze standardowymi zegarami, a o podkręcaniu już nie ma mowy. Polska firma AAB Cooling specjalizująca się w chłodzeniu, wypuściła jakiś czas temu na rynek swoje najnowsze dzieło. Mowa tutaj o coolerze procesora AAB Cooling Silent P1. Jest to konstrukcja z dwiema rurkami cieplnymi (heatpipe) oraz 92mm wentylatorem. Jak sprzęt poradzi sobie z podkręconym procesorem Intel Core i5 2310? Jak wypada na tle innych coolerów, które mieliśmy okazje przetestować? Czy stosunek ceny do jakości okaże się satysfakcjonujący? Na te i wiele innych pytań postaram się odpowiedzieć w poniższej recenzji.
Spis treści: Test AAB Cooling Super Silent P1 – Mały może więcej
Czyli przy mocniejszym OC relacja jak Spartan LT – Spartan PRO 😉