Test budżetowego HTC Desire 626. Uwaga! W tej cenie wielu rywali
Zalety
+ wygląd i wykonanie smartfona
+ dość świeża wersja systemu
+ działanie nakładki HTC Sense 7
+ ilość wbudowanej pamięci
+ dźwięk z wbudowanego głośnika
+ matryca aparatu przedniego
+ nagrywanie w trybie slowmotion
+ kilka wersji kolorystycznych
+ dobrej jakości wyświetlacz
+ dopracowana klawiatura ekranowa
+ zaplecze komunikacyjne: LTE, GPS, NFC, Bluetooth, WiFi
Wady
- cena, cena cena!
- spasowanie elementów
- tylko 1 GB pamięci RAM
- przeciętna jakość zdjęć z aparatu
- przeciętna jakość klipów wideo 1080p
- niewymienna bateria w smartfonie
Smartfon z ekranem o przekątnej 5 cali to dla wielu osób idealny kompromis wielkości smartfona. Rozmiary takie oferują bowiem nam poręczność przy zachowaniu sporej przestrzeni na pracę czy zabawę z urządzeniem.
HTC Desire 626 – wydajność oraz moduły łączności
W HTC Desire 626 zastosowano 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 410, oparty tylko i wyłącznie o rdzenie Cortex-A53. Ich taktowanie wynosi 1,20 GHz. Chipset sparowano z układem graficznym Adreno 306, taktowanym zegarem 400 MHz. Całość uzupełnia tylko 1 GB pamięci operacyjnej RAM (choć w sprzedaży występuje też wersja z 2 GB RAM).
Zainstalowana masowa pamięć wbudowana nie jest przesadnie szybka, co pokazał test w Androbenchu.
Smartfon udostępnia wszystko to, co dostępne na rynku: HSPA+ DC z szybkością pobierania do 42 megabitów na sekundę, LTE kategorii czwartej z pobieraniem do 150 megabitów na sekundę i transferem wychodzącym do 50 megabitów, Wi-Fi a/b/g/n/ac dostępne w dwóch zakresach, Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.0, NFC, czy wsparcie dla ANT+, DLNA. Moduł GPS (z obsługą A-GPS oraz GLONASS) spokojnie wystarcza do nawigacji – także pieszej. Niestety szybkość łapania samego sygnału nie zadowala, bo trwa to zdecydowanie za długo.
Smartfona wyposażono w 16 GB pamięci flash, niemniej dla Ciebie użytkowniku, pozostaje wolne około 14,36 GB miejsca, co jest dobrym wynikiem. Na kartę możemy przenosić tylko część danych zainstalowanych aplikacji. Telefon niestety nie obsługuje funkcji USB OTG. Za pomocą wejścia micro USB nie podłączymy więc żadnych zewnętrznych akcesoriów.
WYDAJNOŚĆ SMARTFONA
Jeśli chodzi o syntetyczną wydajność smartfona to w tej półce cenowej, to nie ma co za dużo wymagać po smartfonach wyposażonych w Snapdragona 410. Lepsze są jedynie Mediateki z rodziny MTK6732, MTK6752, X10. Wyniki testów są powtarzalne (i niskie). Układ graficzny Adreno 306 do demonów wydajności też niestety nie należy. Dead Trigger 2 czy Asphalt 8 oczywiście były grywalne, ale w przypadku tego drugiego dopiero po ustawieniu detali graficznych na średnie lub niższe.
Spis treści: Test budżetowego HTC Desire 626. Uwaga! W tej cenie wielu rywali
Strasznie **jowa ta recenzja. Za dużo obrazków, za mało tekstu, żle się to czyta i ogląda.