Test Honor 6 Plus. Wydajny smartfon w dobrej cenie.
Zalety
+ Wzornictwo na tle poprzednich smartfonów Honor
+ Ogólne działanie smartfona
+ Dobrej klasy wyświetlacz
+ Aparat robiący dobrej jakości zdjęcia
+ Obsługa kart pamięci microSD 128GB
+ Wsparcie dla NFC, Bluetooth, LTE, WiFi, GPS
+ Dość świeża odmiana Androida 5 Lollipop
+ Nakładka EMUI 3.0 (choć wymaga przyzwyczajenia)
+ Dioda powiadamiająca
Wady
- Nie do końca aktywny dual SIM (lub single SIM + microSD), tzw. hybrydowy Dual-SIM
- Przeciętna jakość głośnika
- Obudowa się rysuje podczas typowego użytkowania
- Czas pracy ledwo zadowalający
Produkty od Huaweia przyciągają do siebie coraz więcej użytkowników. Dodatkowo, oprócz tego producent ten swego czasu powołał do życia podmarkę nazwaną Honor, która, jak się okazuje, cieszy się dużym uznaniem wśród kupujących. Modele 4C, 4X w swoich kategoriach cenowych walczą jak równy z równym z innymi azjatyckimi konkurentami ale oprócz tego w ofercie są i inne modele. Dziś mamy okazję sprawdzić do niedawna flagowy model Honora – 6 Plus. Jak to urządzenie wygląda na tle bardziej uznanych, firmowych modeli? Czy jest warte zakupu w swoim przedziale cenowym? Zapraszamy na test.
Honor 6 Plus – ekran i bateria
W Honorze 6+ zastosowano 5,5-calowy ekran IPS TFT o rozdzielczości 1080 na 1920 pikseli. Użyty do budowy ekran jest naprawdę bardzo dobrej jakości. Do wyświetlanego obrazu nikt nie będzie mieć większych zastrzeżeń. Kąty widzenia również są bardzo szerokie. Zagęszczenie pikseli na poziomie 441 PPI jest na tyle wysokie, że czcionki są ostre i czytelne. Nie można mówić o braku komfortu podczas korzystania z telefonu w jakimkolwiek scenariuszu użytkowania. Pod tym względem nie można mu nic zarzucić. Dodatkowo jasność można regulować zarówno manualnie, jak i automatycznie – dzięki czujnikowi światła.
Honor 6+ posiada niewymienną baterię o pojemności 3600 mAh. W osiągnięciu długiego wyniku pracy ma pomóc technologia „Smart Power 2,5″ oraz dodatkowy rdzeń procesora, która uaktywnia się podczas czuwania telefonu. Smartfon może także posłużyć jako awaryjny powerbank, ponieważ potrafi ładować inne urządzenia. Jak wykazały testy, bateria spokojnie wystarcza na póltora dnia intensywnego użytkowania. Czas ten szybko się skraca, kiedy uruchamiamy gry i bardziej zaawansowane aplikacje, ale jest to oczywiście zjawisko jak najbardziej normalne. Tak duży i jasny panel po prostu ma swój apetyt na energię i nic na to nie poradzimy. Na szczęście poziom jasności możemy regulować w trybie hybrydowym tj. automatycznym + nasze ustawienie, co umożliwia takie jej dobranie, aby nieco wydłużyć działanie.
W ustawieniach znajdziemy trzy stopnie oszczędzania energii: ultra-oszczędny, który znacznie ogranicza funkcjonalność, zapewniając dłuższy czas pracy, inteligentny, czyli dopasowywanie automatyczne w zależności od zastosowania, a także tryb normalny, przeznaczony dla fanówa) gier i multimediów.
Spis treści: Test Honor 6 Plus. Wydajny smartfon w dobrej cenie.