Test Honor 6 Plus. Wydajny smartfon w dobrej cenie.
Zalety
+ Wzornictwo na tle poprzednich smartfonów Honor
+ Ogólne działanie smartfona
+ Dobrej klasy wyświetlacz
+ Aparat robiący dobrej jakości zdjęcia
+ Obsługa kart pamięci microSD 128GB
+ Wsparcie dla NFC, Bluetooth, LTE, WiFi, GPS
+ Dość świeża odmiana Androida 5 Lollipop
+ Nakładka EMUI 3.0 (choć wymaga przyzwyczajenia)
+ Dioda powiadamiająca
Wady
- Nie do końca aktywny dual SIM (lub single SIM + microSD), tzw. hybrydowy Dual-SIM
- Przeciętna jakość głośnika
- Obudowa się rysuje podczas typowego użytkowania
- Czas pracy ledwo zadowalający
Produkty od Huaweia przyciągają do siebie coraz więcej użytkowników. Dodatkowo, oprócz tego producent ten swego czasu powołał do życia podmarkę nazwaną Honor, która, jak się okazuje, cieszy się dużym uznaniem wśród kupujących. Modele 4C, 4X w swoich kategoriach cenowych walczą jak równy z równym z innymi azjatyckimi konkurentami ale oprócz tego w ofercie są i inne modele. Dziś mamy okazję sprawdzić do niedawna flagowy model Honora – 6 Plus. Jak to urządzenie wygląda na tle bardziej uznanych, firmowych modeli? Czy jest warte zakupu w swoim przedziale cenowym? Zapraszamy na test.
Honor 6 Plus – książka telefoniczna, wprowadzanie tekstu, jakość rozmów
W czasie testów na pojedyńczej karcie SIM nie było problemów z zasięgiem i słyszalnością rozmów. Również druga strona nie kierowała do mnie większych uwag. Dzieki bardzo dobrej baterii, długie rozmowy nie drenowały przesadnie akumulatora. Dzwonki są one bardzo dobrze słyszalne, a gdy telefon leży na płaskim podłożu – umieszczonych z przodu obudowy głośników nic nie zatyka. Problem pojawia się trybie Dual SIM, w momencie połączenia w 2G w tej samej sieci. Podejrzewamy że producent użył tu słabej jakości podzespołów, co powoduje że podczas dzwonienia włącz się opcja HD Voice, z którą telefon sobie nie radzi. Rozmówca słyszy nas, ja natomiast my słyszymy jedynie pojedyńcze wyrazy, lub nie słyszymy nic. Problemu nie ma, gdy dzwonimy do kogoś, kto nie posiada telefonu z opcją HD Voice lub do innej niż uzyta w naszym przypadku sieć.
Aplikacja telefoniczna, kontakty i wiadomości SMS to w zasadzie jeden program z trzema kartami, a każda z zakładek ma własną ikonę na pulpicie, która pozwoli od razu się do niej przenieść. Można jednak przełączać się pomiędzy kartami bez wychodzenia do pulpitu. Kontakty są dopasowywane zarówno po numerach telefonicznych, jak i literach do liczb przypisanych. Ulubione kontakty są po prostu wyświetlane jako pierwsze w kolejności na liście wszystkich kontaktów.
Klawiatura Honora 6+ to dobrze znane rozwiązanie Swype. Cechuje się ona świetnym słownikiem oraz intuicyjnym wprowadzaniem liter i cyfr. Dodatkowo bardziej zaawansowani użytkownicy mogą korzystać z szeregu gestów, które pomogą przyspieszyć pisanie. Brakuje w niej jedynie dodatkowego rzędu klawiszy numerycznych.
Spis treści: Test Honor 6 Plus. Wydajny smartfon w dobrej cenie.