Test Honor 6 Plus. Wydajny smartfon w dobrej cenie.
Zalety
+ Wzornictwo na tle poprzednich smartfonów Honor
+ Ogólne działanie smartfona
+ Dobrej klasy wyświetlacz
+ Aparat robiący dobrej jakości zdjęcia
+ Obsługa kart pamięci microSD 128GB
+ Wsparcie dla NFC, Bluetooth, LTE, WiFi, GPS
+ Dość świeża odmiana Androida 5 Lollipop
+ Nakładka EMUI 3.0 (choć wymaga przyzwyczajenia)
+ Dioda powiadamiająca
Wady
- Nie do końca aktywny dual SIM (lub single SIM + microSD), tzw. hybrydowy Dual-SIM
- Przeciętna jakość głośnika
- Obudowa się rysuje podczas typowego użytkowania
- Czas pracy ledwo zadowalający
Produkty od Huaweia przyciągają do siebie coraz więcej użytkowników. Dodatkowo, oprócz tego producent ten swego czasu powołał do życia podmarkę nazwaną Honor, która, jak się okazuje, cieszy się dużym uznaniem wśród kupujących. Modele 4C, 4X w swoich kategoriach cenowych walczą jak równy z równym z innymi azjatyckimi konkurentami ale oprócz tego w ofercie są i inne modele. Dziś mamy okazję sprawdzić do niedawna flagowy model Honora – 6 Plus. Jak to urządzenie wygląda na tle bardziej uznanych, firmowych modeli? Czy jest warte zakupu w swoim przedziale cenowym? Zapraszamy na test.
Honor 6 Plus – aparat i kamera
Honor 6 Plus posiada nietypową kamerę – znajdziemy tu podwójny aparat 8 MPx. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy korzystać z opcji szeroka przysłona i regulować głębię ostrości już po wykonaniu zdjęcia. Honor 6 Plus charakteryzuje się dwoma obiektywami (każdy po 8 Mpix), które wykonują zdjęcia w rozdzielczości 13 Mpix (4160×3120 pikseli). Dzięki takiemu zabiegowi możemy korzystać z efektu szerokiej przysłony (f/0,95 – f/16), który pozwala nam, już po zrobieniu zdjęcia, zdecydować która jego część ma być ostra, uzyskując ładny efekt głębi. Przednia kamerka w Honorze 6 Plus również ma 8 Mpixa a zdjęcia wykonane za jej pomocą są bardzo dobrej jakości.
Menu aparatu pozwala na wybranie kilku trybów:
- Makijaż cyfrowy – automatycznie wygładza cerę, uwydatnia oczy
- Panorama – we wszystkich telefonach Huawei i Honor zrealizowana bardzo dobrze. Zdjęcia składane są zazwyczaj bezbłędnie, a finałowa rozdzielczość jest większa niż u konkurencji – ponad 30 megapikseli.
- HDR – zdjęcie o poszerzonym zakresie tonalnym
- Notatka audio – zdjęcie z nagranym dźwiękiem trwającym 10 sekund
- Najlepsze zdjęcie – zdjęcie do wybrania z serii 11 klatek
- Znak wodny – nałożony na zdjęcie napis z lokalizacją, datą i temperaturą, lub innym symbolem
- Super noc – tryb dedykowany zdjęciom nocnym
Filmy możemy nagrywać w rozdzielczości FullHD, ale w 30 klatkach na sekundę. Niestety brakuje tutaj opcji nagrywania w 4K lub nawet w 1920/1080 60 fps. Zapewne to wina nie najnowszego już procesora. Z przodu znajdziemy szeroko-kątową kamerkę 8 mpx. Przednie oko obiektywu nie ma problemu z wyostrzaniem obrazu na twarzy i radzi sobie dobrze za dnia, oraz względnie dobrze w gorszych warunkach oświetleniowych. Przednia kamerka nagrywa w rozdzielczości FullHD w 30 fps, co tutaj akurat jest dużym plusem.
Jakość wykonywanych zdjęć w sprzyjających warunkach pogodowych jest bardzo dobra. Kolory nie są wyblakłe i nie trzeba toczyć długich walk o ostrość w nawet odrobinę słabiej oświetlonych pomieszczeniach. Zdjęcia posiadają dużo szczegółów. Gdy natomiast zmieniają się warunki – aparat zaczyna znacznie gorzej sobie radzić i wystepują widoczne szumy. Taki urok smartfonowych soczewek.
oryginalna jakość zdjęć z Honora 6+ jest do pobrania stąd.
Zdjęcie z HDR i bez HDR
zdjęcie z trybem HDR
Przykładowe sample wideo
nagranie FullHD 1080p:
nagrania HD 720p:
Spis treści: Test Honor 6 Plus. Wydajny smartfon w dobrej cenie.