Test Huawei Honor 7 – wykonanie premium w dobrej cenie.
Zalety
+ Wysokiej klasy wyświetlacz
+ Funkcjonalna nakładka EMUI
+ Przycisk inteligentny
+ Jakość wykonywanych zdjęć
+ Wygląd i jakość wykonania
+ DualSIM (niestety hybrydowy)
+ Możliwość ustawienia pamięci microSD jako domyślnej
+ Komplet modułów łączności
+ Port podczerwieni
+ Pełna obsługa OTG
+ Bardzo dobrze działający czytnik linii papilarnych
+ W ogólnym rozrachunku dobra cena zakupu
Wady
- System nie jest spolszczony w 100%
- Wystający obiektyw aparatu
- Tylko 16 GB pamięci wewnętrznej
- nagrywanie wideo 1080p tylko w 30 fps
- brak opcji nagrywania plików wideo w 60 fps i 4K
- Obudowa niekiedy potrafi się nagrzać
- Niedziałająca w Polsce usługa Huawei ID
- Głośnik przeznaczony do multimediów znajdujący się na dolnej krawędzi
„Tanie flagowce” to grupa telefonów z niezłymi komponentami od producentów mniej znanych na polskim rynku. Oferują one ciekawy sprzęt za bardzo atrakcyjne pieniądze. Dziś czas na kolejnego przedstawiciela tej grupy – Huawei Honor 7.
Honor 7 – interfejs użytkownika
Honor 7 wyposażono w system Android 5.0.2 Lollipop (dokładnie oznaczenie kompilacji to PLK-UL00C17B162), wsparty fabrycznymi aplikacjami. Oprócz tego, otrzymujemy jedną z najlepszych nakładek na system Google – EMUI 3.1, która odznacza się bardzo dobrą efektywnością (z drobnymi minusami). Mimo wszystko, nawet tak dobra nakładka ma swoje niedoróbki i wady. Zacznijmy jednak od pozytywów. System w wykonaniu Honora obsługuje całkiem spory wachlarz gestów:
- styl ekranu głównego: standardowy lub prosty,
- aplikacje chronione,
- aplikacje energochłonne w tle,
- tryb nie przeszkadzać,
- centrum powiadomień,
- aplikacje działające w sieci,
- budzenie głosem,
- sterowanie ruchem,
- obsługa jedną ręką,
- przycisk wiszący,
- inteligentne zdjęcie ekranu.
W systemie mamy nawet krokomierz. Aby go używać, należy z Google Play pobrać aplikację o nazwie QuickShortcutMaker, następnie w zakładce Działania – Ustawienia należy znaleźć zapis com.android.settings.CalculatorSettingsActivity i w niego tapnąć.
Oprócz zaimplementowanego w system krokomierza, na szczególną uwagę zasługuje „klawisz funkcyjny”, zwany również inteligentnym. Wykorzystujemy go na trzy różne sposoby w zależności od tego, czy go naciśniemy raz czy dwa czy dłużej przytrzymamy. Możemy przypisać do niego skrót (szybka migawka – tak naprawdę nie robi zdjęcia, a uruchamia aparat, nagranie głosu, latarka lub zrzut ekranu) lub otwarcie aplikacji – wybieramy spośród wszystkich zainstalowanych na telefonie, również tych, które doinstalowaliśmy sami.
Tryb prosty – dla seniora
Ekran uproszczony dobrze pełni swoją funkcję, dając dostęp jedynie do najważniejszych elementów, a przy okazji naprawdę fajnie wygląda. Większe ikony z pewnością ułatwią obsługę osobom starszym lub z większymi palcami, które mają tendencję do wciskania dwóch przycisków/aplikacji naraz. Dodatkowo coś bardzo praktycznego – przełączenie się miedzy jednym widokiem, a drugim to kwestia maksymalnie dwóch sekund. Nie ma potrzeby żadnego restartu urządzenia.
Spis treści: Test Huawei Honor 7 – wykonanie premium w dobrej cenie.