Test Huawei Honor 7 – wykonanie premium w dobrej cenie.
Zalety
+ Wysokiej klasy wyświetlacz
+ Funkcjonalna nakładka EMUI
+ Przycisk inteligentny
+ Jakość wykonywanych zdjęć
+ Wygląd i jakość wykonania
+ DualSIM (niestety hybrydowy)
+ Możliwość ustawienia pamięci microSD jako domyślnej
+ Komplet modułów łączności
+ Port podczerwieni
+ Pełna obsługa OTG
+ Bardzo dobrze działający czytnik linii papilarnych
+ W ogólnym rozrachunku dobra cena zakupu
Wady
- System nie jest spolszczony w 100%
- Wystający obiektyw aparatu
- Tylko 16 GB pamięci wewnętrznej
- nagrywanie wideo 1080p tylko w 30 fps
- brak opcji nagrywania plików wideo w 60 fps i 4K
- Obudowa niekiedy potrafi się nagrzać
- Niedziałająca w Polsce usługa Huawei ID
- Głośnik przeznaczony do multimediów znajdujący się na dolnej krawędzi
„Tanie flagowce” to grupa telefonów z niezłymi komponentami od producentów mniej znanych na polskim rynku. Oferują one ciekawy sprzęt za bardzo atrakcyjne pieniądze. Dziś czas na kolejnego przedstawiciela tej grupy – Huawei Honor 7.
Honor 7 – książka telefoniczna, wprowadzanie tekstu, jakość rozmów
Aplikacja telefoniczna, kontakty i wiadomości SMS to w zasadzie jeden program z trzema kartami, a każda z zakładek ma własną ikonę na pulpicie, która pozwoli od razu się do niej przenieść. Można jednak przełączać się pomiędzy kartami bez wychodzenia do pulpitu. Kontakty są dopasowywane zarówno po numerach telefonicznych, jak i literach przypisanych do liczb. Ulubione kontakty są po prostu wyświetlane jako pierwsze w kolejności na liście wszystkich kontaktów.
W czasie testów nie było większych problemów z zasięgiem i słyszalnością rozmów. Również druga strona rozmowy nie kierowała do mnie większych uwag. Dzięki dobrej baterii, długie rozmowy nie drenowały przesadnie akumulatora. Dzwonki są bardzo dobrze słyszalne, a gdy telefon leży na płaskim podłożu – umieszczonych z przodu obudowy głośników nic nie zatyka. Monofoniczny głośnik główny znajdziemy jedynie pod jedną, z dwóch kratek na dolnej krawędzi. Nie jest on zbyt donośny (85 dB). Złe umiejscowienie naraża go na zasłonięcie, a w konsekwencji niemal całkowite stłumienie.
Honor 7 wyposażono w udaną klawiaturę ekranową. Część symboli można wprowadzić przytrzymując dłużej standardowe klawisze alfanumeryczne, a dodatkowo jeśli komuś to odpowiada to w opcjach można uaktywnić wprowadzanie słów przeciągnięciem palca. Bardzo dobrze sprawuje się słownik klawiatury. Obsługuje on podpowiedzi w dwóch wybranych przez użytkownika językach jednocześnie. Klawiatura ekranowa została dopasowana do wyglądu pozostałych elementów wyświetlanych na ekranie w sposób bardzo staranny.
Spis treści: Test Huawei Honor 7 – wykonanie premium w dobrej cenie.