Test Huawei Honor 7 – wykonanie premium w dobrej cenie.
Zalety
+ Wysokiej klasy wyświetlacz
+ Funkcjonalna nakładka EMUI
+ Przycisk inteligentny
+ Jakość wykonywanych zdjęć
+ Wygląd i jakość wykonania
+ DualSIM (niestety hybrydowy)
+ Możliwość ustawienia pamięci microSD jako domyślnej
+ Komplet modułów łączności
+ Port podczerwieni
+ Pełna obsługa OTG
+ Bardzo dobrze działający czytnik linii papilarnych
+ W ogólnym rozrachunku dobra cena zakupu
Wady
- System nie jest spolszczony w 100%
- Wystający obiektyw aparatu
- Tylko 16 GB pamięci wewnętrznej
- nagrywanie wideo 1080p tylko w 30 fps
- brak opcji nagrywania plików wideo w 60 fps i 4K
- Obudowa niekiedy potrafi się nagrzać
- Niedziałająca w Polsce usługa Huawei ID
- Głośnik przeznaczony do multimediów znajdujący się na dolnej krawędzi
„Tanie flagowce” to grupa telefonów z niezłymi komponentami od producentów mniej znanych na polskim rynku. Oferują one ciekawy sprzęt za bardzo atrakcyjne pieniądze. Dziś czas na kolejnego przedstawiciela tej grupy – Huawei Honor 7.
Honor 7 – wydajność smartfona oraz moduły łączności
W Honorze 7 zastosowano autorski, ośmiordzeniowy (i chłodny) procesor Kirin 935, oparty tylko o rdzenie Cortex-A53. Układ taktowany jest zegarem 2,2 i 1,52 GHz ( konfiguracja 4×4). Procesor sparowano z układem graficznym ARM Mali-T628 MP4. Całość uzupełnia 3 GB pamięci operacyjnej RAM. która z nadwyżką starczy nam do codziennego użytkowania.
Zainstalowana masowa pamięć wbudowana nie należy do ekstremalnie szybkich, co pokazał test w Androbenchu.
Smartfon udostępnia wszystko to, co dostępne na rynku: HSPA+ DC z szybkością pobierania do 42 megabitów na sekundę, LTE kategorii czwartej z pobieraniem do 150 megabitów na sekundę i transferem wychodzącym do 50 megabitów, Wi-Fi a/b/g/n/ac dostępne w dwóch zakresach, Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.0, NFC, czy wsparcie dla ANT+, DLNA.
moc sygnału tuż przy routerze
Przeglądanie internetu przebiega przyjemnie – nawet na domyślnej (choć dość ubogiej w funkcje) przeglądarce internetowej.
funkcjonalność domyślnej przeglądarki internetowej
Moduł GPS (z obsługą A-GPS i GLONASS) nie działa perfekcyjnie, ale spokojnie wystarcza do nawigacji – także pieszej. Kolejna pochwała idzie za szybkość łapania sygnału.
Smartfon wyposażono w 16 GB pamięci flash, niemniej dla Ciebie użytkowniku, pozostaje wolne jedynie około 10,35 GB miejsca. Jak na urządzenie za ponad 1500 złotych to nie za dobrze. Jedyna rada dla Ciebie, byś mógł mieć więcej miejsca – zaopatrz się w dodatkową kartę pamięci microSD (do 128 GB).
Jeśli chodzi o „syntetyczną” wydajność smartfona to tu jest więcej niż dobrze. Kirin 935, to wydajny SoC, i co najważniejsze – nie ma on tendencji do nagrzewania się – jego wydajność stoi więc na stałym, wysokim poziomie. W przypadku testu na chłodnym urządzeniu program wybija nam ponad 48.000 punktów. Natomiast gdy urządzenie się zawczasu nagrzeje, to różnicy praktyce też nie ma. Układ graficzny pozwoli bez drastycznych problemów komfortowo pograć w wysokich detalach graficznych w każdy grę dostępną na rynku. Podsumowując. Całość chodzi bardzo płynnie, system „nie tnie” oraz nie szarpie podczas animacji – nie zaobserwowaliśmy też gubienia klatek między przejściami menu.
Spis treści: Test Huawei Honor 7 – wykonanie premium w dobrej cenie.