Test Radeonów R9 280X
Zalety
Test dwóch kart graficznych z najnowszym procesorem od AMD – Radeon R9 280X od Sapphire oraz ASUSa. Obie konstrukcje cechuje oprócz wysokiej wydajności całkiem umiarkowana cena(jak na nowość).
Podsumowanie
ASUS Radeon R9 280X to bardzo wydajna karta graficzna, która w większości dzisiejszych gier jest w stanie zapewnić płynną rozgrywkę na maksymalnych detalach. Autorski system chłodzenia DirectCU II wywarł na nas duże wrażenie – jest cichy, a przy tym wydajny (pamiętajmy, karta graficzna, która pobiera więcej energii więcej oddaje w postaci ciepła). Nie stwierdziliśmy żadnych wad karty, natomiast bardzo nam się spodobało fabryczne podkręcanie karty.
Plusy:
- cena (około 1200zł)
- wydajność
- kultura pracy
- temperatury pod obciążeniem
- potencjał OC
- niski (jak na R9 280X) pobór energii
Wady:
- brak istotnych
Sapphire Radeon R9 280X TOXIC to również wydajna karta graficzna, dla której wyzwaniem nie będą wysokie ustawienia graficzne. Plusem konstrukcji jest kultura pracy przy zachowaniu topowej wydajności chłodzenia oraz dodatki. Niestety tej karty nie możemy polecić każdemu, bowiem jest ona bardzo długa, przez co może się nie zmieścić do mniejszych obudów.
Plusy:
- cena (około 1200zł)
- wydajność
- kultura pracy
- temperatury pod obciążeniem
- ogromny potencjał OC
- dodatki
- back-plate
Wady:
- spore rozmiary karty
Sapprire R9 280X Toxic oraz ASUS R9 280X DirectCU II otrzymują od nas rekomendację udanego zakupu, ocenę 5/5 i wyróżnienie w kategorii Wydajność 5/5 oraz Kultura pracy 5/5.
Sprzęt do testów dostarczył:
Serdecznie dziękujemy!
Spis treści: Test Radeonów R9 280X