Polecane
 

Portal komputerowy » Inne » Smartfony i tablety » Test Samsunga Galaxy S6 – flagowiec który odchodzi na emeryturę, ale wciąż jest doskonałym wyborem dla wymagających » Strona 7

Test Samsunga Galaxy S6 – flagowiec który odchodzi na emeryturę, ale wciąż jest doskonałym wyborem dla wymagających

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
3 total ratings

 

Zalety



+ Wygląd smartfona
+ Wydajność smartfona
+ Świetny ekran sAMOLED
+ Opcja szybkiego ładowania akumulatora
+ Szybki aparat główny z nagrywaniem 4K
+ Świetna stabilizacja obrazu podczas nagrywania
+ Rozbudowany system i nakładka
+ Ulepszony skaner linii papilarnych
+ Bardzo dobrej jakości przedni aparat

Wady



- Brak obsługi kart pamięci
- Słaba bateria 2550 mAh
- Wystające oko aparatu
- Głośnik monofoniczny
- Niewymienialny akumulator
- Tylko głośnik monofoniczny
- Złe umiejscowienie głośnika
- Brak fizycznego spustu migawki
- Smartfon nie jest wodoodporny i kurzodporny
- Zdjęcia wykonane w dodatkowych trybach aparatu zajmują dużo miejsca w pamięci


Kilka słów o teście

Choć za nami właśnie premiera następcy testowanego dziś smartfona to jednak bohater tej recenzji wciąż jest urządzeniem bardzo wydajnym oraz posiadającym szereg innych zalet.

0
Opublikowano 4 marca 2016 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Samsung Galaxy S6 – wydajność oraz moduły łączności

W testowanym Samsungu zastosowano autorski, ośmiordzeniowy 64-bitowy procesor Samsung Exynos 7420 oparty o rdzenie Cortex A57 i Cortex A53. Taktowanie wolniejszych rdzeni (A53) wynosi 1,5 GHz, natomiast tych mocniejszych – 2,1 GHz. Procesor sparowano z układem graficznym ARM Mali-T760 MP8 taktowanym zegarem 772 MHz. Całość uzupełnia 3 GB pamięci operacyjnej RAM.

exynos

Zainstalowana masowa pamięć operacyjna należy do niezwykle szybkich, co pokazał test w Androbenchu:

samsung galaxy s6 androbench

Smartfon udostępnia wszystko to, co dostępne na rynku: HSPA+ DC z szybkością pobierania do 42,20 Mbit/s, LTE z pobieraniem do 300 megabitów na sekundę i transferem wychodzącym do 50 megabitów, Wi-Fi a/b/g/n/ac dostępne w dwóch zakresach, Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.0, NFC, czy wsparcie dla ANT+, DLNA.

samsung galaxy s6 test gps samsung galaxy s6 test gps2

siła odbiornika GPS

samsung galaxy s6 sygnał wifi

moc sygnału tuż przy routerze

Urządzenie wyposażono w 32 GB pamięci flash UFS 2.0, z funkcją kolejkowania poleceń jak w dyskach SSD. Pamięci są o 2,7x szybsze od poprzednich eMMC 5.0). Niemniej dla użytkownika pozostaje wolne około 23 GB wolnego miejsca. Jedyna rada dla Ciebie, byś mógł mieć więcej miejsca – zaopatrz się w dodatkową kartę pamięci micro SD (nośniki danych do 200 GB pojemności)

WYDAJNOŚĆ

Jeśli chodzi o syntetyczną wydajność to tu jest bardzo dobrze. Exynos 7420 to bardzo wydajny SoC – jest on lepszy od mającego przez całą swoją karierę rynkową złą sławę Snapdragona 810. Dlatego też producent przy premierze Galaxy S6 nie zdecydował się użyć tej drugiej jednostki w tym modelu (na rynek amerykański). Wyniki wszelkich testów są powtarzalne. Granie w najwyższych detalach graficznych w każdy tytuł dostępny w sklepie Google Play to oczywistość. Asphalt 8: Airborne chodzi elegancko. GTA: San Andreas również działa bez problemu na tym urządzeniu. Ogólnie problemu z obsługą popularnych gier nie znaleźliśmy. Całość chodzi bardzo płynnie, nie tnie i nie szarpie podczas animacji – nie zaobserwowaliśmy też gubienia klatek między przejściami menu.

Screenshot_2016-02-08-19-00-09

wynik urządzenia w Antutu 6.0.1

3DMark

Spis treści: Test Samsunga Galaxy S6 – flagowiec który odchodzi na emeryturę, ale wciąż jest doskonałym wyborem dla wymagających

Robert Żabiński
 
Redaktor i tester sprzętu komputerowego oraz mobilnego. Wcześniej sporo widziany w ekipach: PCCentre.pl, PCFoster.pl, a przede wszystkim w PCArena.pl.


0 komentarzy



Dodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)