
Test Sapphire HD7750 Ultimate – Cichy zabójca
Zalety
+ Krótkie PCB
+ Bardzo niski pobór energii
+ Relacja wydajność/pobór energii
+ Absolutna cisza
+ Architektura rdzenia GCN
Wady
- Karta zbyt słaba by cieszyć się maksymalnymi detalami w grach(Full HD)
Wygląd Na pudełku zachowanym w kolorach czarno-niebieskich, producent umieścił wiele informacji dotyczących produktu. Jak to zwykle bywa w kartach graficznych od Sapphire, w centralnej części producent ulokował obrazek kobiety. Tym razem jest to kobieta-ninja, symbolizująca ciszę tego produktu. Znajdziemy tutaj także informację o ilości pamięci V-RAM czy technologicznych nowinkach w jakie wyposażona została karta. […]
Wygląd
Na pudełku zachowanym w kolorach czarno-niebieskich, producent umieścił wiele informacji dotyczących produktu. Jak to zwykle bywa w kartach graficznych od Sapphire, w centralnej części producent ulokował obrazek kobiety. Tym razem jest to kobieta-ninja, symbolizująca ciszę tego produktu. Znajdziemy tutaj także informację o ilości pamięci V-RAM czy technologicznych nowinkach w jakie wyposażona została karta.
Producent umieścił wewnątrz całkiem sporo przydatnych dodatków. Znalazły się tutaj między innymi:
- Płyta ze sterownikami;
- Konektor DVI – D-Sub;
- Instrukcja szybkiej instalacji;
- Kabel HDMI 1,8m.
Karta graficzna jest niewielkich rozmiarów (185mm długości). Wraz z chłodzeniem zajmuje dwa sloty. Aluminiowy radiator prezentuje się całkiem dobrze. W środkowej jego części znalazła się czarna aluminiowa nakładka, dzięki której chłodzenie prezentuje się jeszcze lepiej. Radiator z dwóch stron dość znacznie wychodzi poza obrys karty, a w jednej z nich wręcz zachodzi na rewers PCB. W prawidłowym odprowadzaniu ciepła z układu graficznego pomagają cztery rurki cieplne.
Na śledziu znalazły się trzy wyjścia wideo – DVI, Display Port, oraz HDMI. Oczywiście, jeżeli ktoś nadal używa monitora wyposażonego jedynie we wtyczkę D-Sub można użyć przejściówki DVI – D-Sub, która oczywiście wchodzi w skład zestawu.
Po zdjęciu chłodzenia, naszym oczom ukazuje się górna część karty (awers). W centralnym punkcie PCB swoje honorowe miejsce zajmuje rdzeń Cape Verde Pro, który został wykonany w technologii 22nm. Otaczają go cztery kości pamięci o łącznej pojemności 1GB. Przykryte są dwoma radiatorami (jeden na dwie kości), które odpowiadają na odprowadzanie ciepła z powierzchni kości.
Karta ma bardzo małe zapotrzebowanie na prąd, zadowala się napięciem płynącym jedynie z portu PCI – Express 16x, więc nie wymaga podłączania dodatkowych wtyczek zasilających. Dzięki temu, sekcja zasilania nie musi być nadzwyczaj rozbudowana, a co za tym idzie sama karta jest mniejszych rozmiarów. Minusem takiego rozwiązania może być mniejszy potencjał OC, jednak o tym w dalszej części recenzji.
Można powiedzieć, że radiator odprowadzający ciepło z powierzchni rdzenia karty graficznej, składa się z czterech mniejszych radiatorów, połączonych jedynie heatpipe’ami. Czy taki system chłodzenia jest wystarczająco wydajny?
Test Sapphire HD7750 Ultimate – Cichy zabójca0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!Dodaj komentarz | Spis treści: