
Test Sapphire HD7750 Ultimate – Cichy zabójca
Zalety
+ Krótkie PCB
+ Bardzo niski pobór energii
+ Relacja wydajność/pobór energii
+ Absolutna cisza
+ Architektura rdzenia GCN
Wady
- Karta zbyt słaba by cieszyć się maksymalnymi detalami w grach(Full HD)
Temperatury Ponieważ testowany model jest chłodzony pasywnie (bez żadnego wentylatora na radiatorze), oprócz benchmarków musiał się tutaj pojawić test osiąganych temperatur. Co ciekawe, producent wyposażył kartę w bardzo ciekawą funkcję. Jeżeli karta nie jest używana, taktowanie rdzenia spada do 300MHz, pamięć do 150MHz, a napięcie do 0,825V. Dzięki czemu sprzęt w stanie spoczynku pobiera mniej […]
Temperatury
Ponieważ testowany model jest chłodzony pasywnie (bez żadnego wentylatora na radiatorze), oprócz benchmarków musiał się tutaj pojawić test osiąganych temperatur. Co ciekawe, producent wyposażył kartę w bardzo ciekawą funkcję. Jeżeli karta nie jest używana, taktowanie rdzenia spada do 300MHz, pamięć do 150MHz, a napięcie do 0,825V. Dzięki czemu sprzęt w stanie spoczynku pobiera mniej prądu, a jego temperatura jest niższa.
Wszystkie testy zostały wykonane w temperaturze otoczenia ~24°C.
Spoczynek (po przejściu monitora w tryb stand-by. Aktywne jedynie MSI Afterburner oraz GPU-Z)
Spoczynek (przed przejściem monitora w tryb stand-by. Aktywne jedynie MSI Afterburner oraz GPU-Z)
Test w stresie polegał na obciążeniu karty za pomocą programu MSI Kombustor. Po 45min pracy odczytywana była temperatura. Test został powtórzony czterokrotnie. Przerwy pomiędzy testami wynosiły 30min, aby karta mogła powrócić do swojej normalnej temperatury.
W stresie temperatura karty graficznej nie przekracza 48°C. To bardzo dobry wynik nawet dla karty z aktywnym chłodzeniem, dlatego zdecydowałem się na próbę podkręcenia testowanego modelu.
Test Sapphire HD7750 Ultimate – Cichy zabójca0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!Dodaj komentarz | Spis treści: