Test Zotac ZBOX CI321 Nano Plus
Zalety
+ wydajność wystarczająca do codziennej pracy
+ możliwość rozszerzenia pamięci do 16GB
+ wystarczająco szybki dysk SSD
+ bogate wyposażenie sieciowe (Wi-Fi 802.11ac, LAN, Bluetooth 4.0)
+ w cenę urządzenia wliczony jest system Windows
+ absolutnie bezgłośne działanie całej jednostki
+ pobór energii elektrycznej na bardzo niskim poziomie
Wady
- cena wynosząca ponad 1000 złotych
- względnie wysokie temperatury pracy
- mała pojemność zastosowanego dysku SSD
- bardzo słaba wydajność we współczesnych, mało wymagających grach
- nie da się podpiąć większego gabarytowo pendriva USB bo wtedy blokuje on miejsce na kolejnego pendriva
Mała głośność jest bardzo pożądaną cechą wszelkich sprzętów komputerowych z tzw. kategorii mini-pc. Niestety z drugiej strony im cichszy układ chłodzący tam zastosowano, to tym wyższa jest temperatura działania minikomputera, co niestety wymusza na producenie zastosowanie do budowy tych bardziej energooszczędnych, a zarazem wolniejszych podzespołów. Tego typu konstrukcją jest testowany dziś model Zotac ZBOX CI321 nano Plus.
Zotac Zbox CI321 Nano Plus – testy wydajnościowe procesora i GPU
Testy CPU:
Na wstępie powiedzmy sobie szczerze, że te bardziej zaawansowane programy nie będą pozwalały na płynną pracę na tym komputerku. Tam gdzie w grę wchodzą przeliczenia potrzebujące jak najwięcej z mocy CPU – np. skomplikowane, złożone arkusze kalkulacyjne, programy operujące na dużych bazach danych, będzie nie za dobrze. Ponieważ procesor nadzoruje również pracę urządzeń podłączonych do komputera, jeśli zdecydujecie się na wykorzystanie wszystkich portów i gniazd, możecie spodziewać się dość wolnej pracy. Oglądanie filmów 4k czy 3D na tym komputerze? – nie liczcie na to. Z kolei normalne filmy w rozdzielczości do Full HD wyświetlimy bez problemów.
Materiały 720 i 1080p, testowany Zotac odtwarza bez problemu. Z plikiem 2160p już tak łatwo nie ma. Obraz tnie i nie ma głosu. Film w formacie MKV 1080p odtwarzany jest prawidłowo
(powyżej) materiał 720p
(powyżej) materiał 1080p
(powyżej) materiał 2160p
Testy GPU:
W grach niestety nie jest dobrze. Nie oznacza to jednak, że nie da się grać na tym komputerze. Proste gry przeglądarkowe oczywiście są w zasięgu użytkownika, ale już np. World of Warships czy World of Tanks uruchomią się, ale będą się ładować wolno, a i płynność/grywalność będzie będzie nie najlepsza. Krótko mówiąc, nie jest to urządzenie do gier.
Spis treści: Test Zotac ZBOX CI321 Nano Plus