TPL-406E2K – recenzja wydajnych powerlineów od TRENDnet
Zalety
- Kompaktowe rozmiary
- Dołączone oprogramowanie z wieloma funkcjami
- Wyposażenie
Wady
- Kable Ethernet mogłyby być nieco dłuższe
Instalacja oraz GIU Do zestawu dołączona była płyta z instalatorem oraz oprogramowaniem. W pierwszej kolejności przyszło mi na myśl, że takie coś nie jest potrzebne, ot wpinamy adapter, podłączamy kablem urządzenia i działa. Po zainstalowaniu jednak zmieniłem zdanie, dołączony software pozwala w łatwy sposób np. synchronizować ze sobą urządzenia. Instalacja przebiega płynnie, zaledwie po kilku krokach […]
Instalacja oraz GIU
Do zestawu dołączona była płyta z instalatorem oraz oprogramowaniem. W pierwszej kolejności przyszło mi na myśl, że takie coś nie jest potrzebne, ot wpinamy adapter, podłączamy kablem urządzenia i działa. Po zainstalowaniu jednak zmieniłem zdanie, dołączony software pozwala w łatwy sposób np. synchronizować ze sobą urządzenia. Instalacja przebiega płynnie, zaledwie po kilku krokach cieszymy się zainstalowanym oprogramowaniem.
Instalator nie różni się praktycznie niczym od instalatorów większości dostępnych programów.
Proces instalacji został zakończony, możemy teraz przejść do aplikacji.
Na załączonym screenie przedstawiono dopiero co otwarty program do zarządzania adapterami. Oferuje ono szereg opcji związanych z urządzeniami, np. zmianę ich nazwy, wpisanie hasła, dodanie kolejnego oraz skan sieci w poszukiwaniu urządzeń. Przez ten program również możemy uaktualniać oprogramowanie układowe. W oknie pokazane jest również połączenie oraz prędkość, z jaką przesyłane są dane.
W zakładce „Privacy” ustalamy nazwę sieci oraz przyporządkowujemy do niej urządzenia.
W „Diagnostics” znajdują się informacje diagnostyczne dotyczące urządzeń. Przedstawiono tutaj okienko z informacjami systemowymi oraz z dostępnymi urządzeniami i szczegółowymi informacjami na ich temat, np. nazwa urządzenia, adres MAC, hasło, szybkość łącza, sieć czy kiedy ostatni raz urządzenie było widoczne.