Test Zalman CNPS20LQ – Recenzja kompaktowego chłodzenia cieczą
Zalety
+ Bardzo dobra jakość wykonania
+ Cichy fabryczny wentylator (do 1600RPM)
+ Możliwość montażu dodatkowego wentylatora
+ Szeroka kompatybilność z podstawkami AMD (AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1, FM2) oraz Intela (LGA 775, 1155, 1156, 1366, 2011)
+ Wygodny montaż
Wady
- Wysoka cena
Produkt firmy Zalman jest drugim chłodzeniem wodnym w naszym zestawieniu schładzaczy. Jak wypadnie na tle pozostałych opisanych przez nas coolerów CPU? Tego dowiecie się z naszej najnowszej publikacji.
Opakowanie i zawartość
Chłodzenie zapakowane jest w niewielki kartonik (czarno-niebieski), na którym widnieje: zdjęcie produktu, specyfikacja techniczna, a także lista kompatybilnych podstawek i procesorów.
W środku pudełka znajdziemy wszystkie akcesoria oraz chłodzenie wodne Zalman CNPS20LQ, które zostały zabezpieczone przez specjalną tekturową wkładkę. Dzięki niej elementy zestawu nie przemieszczają się bezwładnie, tylko należycie trzymają się na swoim miejscu.
W opakowaniu znajdziemy :
- Chłodnice połączoną z blokiem wodnym
- Wentylator 120mm firmy Zalman
- Mocowania pod procesory AMD i Intel
- Komplet śrubek i nakrętek potrzebnych do montażu
- Instrukcję obsługi
W zestawie otrzymujemy backplate oraz uchwyty rotacyjne do zamocowania pompki na podstawki AMD oraz INTEL, dzięki czemu chłodzenie wodne jest kompatybilne z dużą ilością podstawek Intela (2011/1155/1156/1366) oraz AMD (FM1/ AM3+/AM3/AM2+/AM2). Lista obsługiwanych procesorów Intela (Core i7 Extreme/Core i7/Core i5/Core i3/Celeren) oraz AMD (Liano/FX/Phenom/Phenom II/Athlon FX/Athlon II/Atlon x2/Atlon/Opteron/Sempron) jest bardzo długa, więc z montażem oraz odprowadzeniem ciepła z tych procesorów nie powinno być problemu.
Wentylator otrzymany w zestawie to konstrukcja firmy Zalman. Jego wymiary to 120 x 120 x 25 mm, a za jego zasilanie odpowiada wtyczka 4pin. Według producenta, pracuje on z prędkością 900-2000RPM, a generowany hałas wynosi od 17 do 36 dBA – w zależności od prędkości obrotowej wentylatora.
Spis treści: Test Zalman CNPS20LQ – Recenzja kompaktowego chłodzenia cieczą