15
Opublikowano 12 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Przyspieszanie » Szybsza praca programów i gier, zwiększamy priorytet
 
 

Szybsza praca programów i gier, zwiększamy priorytet


Jeżeli zależy Ci na tym, aby konkretna aplikacja (program do obróbki grafiki czy też gra) działała szybciej ustaw dla niej większy priorytet. Priorytety służą do ustawienia efektywnej szybkości działania programów pod kontrolą systemu Windows. Dla gier zwiększają ilość generowanych klatek na sekundę o co najmniej dwie, dzięki czemu następuje poprawa płynności.

  1. Uruchom Menedżer zadań Windows
  2. Przejdź do zakładki Procesy.
  3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na proces dla którego chcesz zwiększyć priorytet. W nowym menu jakie Ci się pokaże wybierz Ustaw priorytet | Wysoki.
priorytety Windows, procesy, procesy Windows

menedżer zadań Windows, procesy Windows

Informacje
Należy pamiętać, że zwiększając priorytet dla określonego procesu, zwiększasz także priorytety wątków wykonywanych przez tą aplikację. Cały proces działania systemu i aplikacji jest realizowany na podstawie kolejkowania procesów o różnych priorytetach. Np. proces pochłaniający zbyt dużo mocy obliczeniowej procesora, zostaje przeniesiony do kolejki o niższym priorytecie. W ten sposób unikniemy problemów z aplikacją, która jest wstanie pochłonąć cały czas procesora ? co w systemie Windows 9x najczęściej kończyło się zawieszeniem komputera. Należy dodać, że procesy, które są w kolejce o najniższym priorytecie mogą zostać czasowo przeniesione do innej kolejki, dzięki czemu aplikacja nie wstrzymuje swojego działania z braku mocy obliczeniowej.

Spis treści: Szybsza praca programów i gier, zwiększamy priorytet

Słowa kluczowe: priorytet czasu rzeczywistego

Click to rate this post!
[Total: 102 Average: 2.7]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.